У наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видаватися живими грошима, при цьому норми споживання газу скоротять, а українцям з великими квартирами знижку зовсім не дадуть.

Про це повідомляє "Обозревателя".

Важливий нюанс - перед монетизацією проведеться перевірка для того, щоб вирішити, кому вона реально покладена. В результаті без знижки можуть залишитися близько 2 млн сімей. Решті доведеться або економити, або платити більше.

З 1 травня 2018 соціальна норма на газове опалення буде наближена до "реальних обсягів споживання", заявляють в уряді. Газова норма складе 4,5 м3 на 1 м2 площі, електроопалення - 30 кВт на 1 м2 площі. В минулому опалювальному сезоні субсидія покривала 5 кубометрів газу на опалення одного квадратного метра житла. При призначенні субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більше як на 30% ".

На що звертатимуть увагу:

Предмети розкоші і доходи від оренди. Відтепер якщо у власності сім'ї є автомобіль, яким менше п'яти років, крім мопеда і авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначать. Крім того, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, тепер необхідно буде також вказувати в деклараціях про доходи - в новій графі "інші доходи".

Популярні новини зараз

Сумська і Борисюк на честь "срібної" річниці показали, як виглядали 25 років тому

Тіна Кароль несподівано заговорила про заміжжя з олігархом: "Його статус"

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Тіна Кароль мало не полетіла зі сцени під час концерту, всьому виною довга сукня

Показати ще

Великі будинки і квартири. З 1 травня 2018 діє нове правило: субсидія скасовується якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а вдома - 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлоплощі будуть оплачувати послуги в повному обсязі.

Важливо знати і те, що внутрішньо переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла - на підставі заяви та декларації, із зазначенням складу домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження - підставою для призначення субсидії.

Варто відзначити, що з початку 2018 року встигли витратити 33,6 млрд грн на субсидії з виділених 71 мільярда гривень. Про це повідомив заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

"Ці цифри треба розуміти правильно, — розповів Марченко. — Найбільші нарахування — саме в опалювальний сезон. Ми розрахувалися за жовтень-грудень 2017-го, частково розрахувалися за січень і лютий. Залишилося закрити заборгованість за лютий по субсидіях за газ і тепло на суму 11,3 млрд грн. Сума нарахувань за березень буде відома пізніше".Заступник міністра уточнив, що те, яка сума із закладених в бюджеті 71 млрд грн залишиться на новий опалювальний сезон, поки сказати важко. На 2019-й рік точно перенесуть борги за грудень.

Монетизація субсидій: чи будуть видавати гроші готівкою

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що зміниться у найближчі роки в оформленні субсидій.