В Україні влада проведе монетизацію субсидій. Зокрема зміниться система нарахування знижки від держави для домогосподарств. Зміни відбудуться у два етапи.

Про це інформує "112 канал" з посиланням на заяву міністра соціальної політики Андрія Реву.

"На першому етапі ми плануємо монетизувати субсидії для тих домогосподарств, які мають індивідуальне опалення, тобто використовують газ або електроенергію для опалення приміщень. Ми їм плануємо видавати коштами, встановивши серйозну відповідальність за несплату комунальних послуг", - сказав очільник Мінсоцполітики.

Другий етап розрахований на жителів міст, які проживають у квартирах з централізованим опаленням.

Популярні новини зараз

Гаряча Надя Дорофєєва показала, за що її покохав Дантес: чоловіки зацінять

Нові штрафи на дорогах: українцям показали головних героїв "п'яного" водіння, запам'ятайте ці обличчя

Могилевська заговорила про дітей Каменських і Потапа: "Чекаємо на поповнення"

Надя Дорофєєва з Дантесом поставили на вуха прикарпатське село: "На ногах дискотека"

Показати ще

"Там, ми вважаємо, повинні бути спеціальні рахунки, з картками, тому що, якщо ви не платите за житлово-комунальні послуги і у вас індивідуальне опалення, вас виконавець послуги може в будь-який момент просто позбавити цієї послуги. Для того, щоб її відновити, вам треба заплатити", - підкреслив міністр.

У цьому випадку потрібно переглянути спецрахунки, щоб не склалась така ситуація, коли за борги одного чи кількох мешканців постраждають усі, хто проживає в багатоквартирному будинку. Оскільки зараз немає можливості відключити від опалення лише одну квартиру, тому боржники отримають спеціальні рахунки, і людина з цього рахунку буде мати право заплатити за певними рахунками за ті комунальні послуги, які вона отримає.

За його словами, після закінчення сезону, якщо людина розрахувалася і у неї залишилися кошти, вона може їх зняти і використовувати так, як вважає за потрібне.

Етап, коли кошти повинні направлятися з бюджету не підприємствам, а громадянам, які будуть оплачувати житлово-комунальні послуги, планується ввести з 1 січня 2019 року.

Нагадаємо, нова кампанія з позбавлення українців субсидій розділила громадян країни на два ворожих табори. Ставлення українців до того, що комунальних пільг позбавляють через покупку дорогих гаджетів, кардинально різняться.

Дивіться, як економити на комуналці

Як повідомляв портал "Знай.ua", 30,5 гривень за долар - з такою ціною українці можуть зіткнутися вже в 2019 році, таку ціну напророкували в Міністерствах фінансів і економічного розвитку.