Через невиплати державної компенсації за субсидіями, житлові об'єднання не можуть планувати свої витрати по догляду і ремонту будинків, вивезення сміття. Також накопичуються борги перед підрядниками, а деякі навіть не можуть розрахуватися за «теплі кредити».

Управителі відзначають, хоч проблеми з затримкою компенсації субсидій за 2017 рік вже вирішені, в 2018 році ситуація тривають. Як наслідок, домоуправители змушені вказувати в платіжках мешканцям, які оформили держдопомогу, повні суми, замість пільгових. Платити, відповідно, теж просять все.

«Більшою мірою, затримки пов'язані з роботою місцевих Управлінь соціального захисту населення. Монетизацію Мінфін обіцяє до 1 січня 2019 року, тобто, до цих пір ОСББ змушені нараховувати суми усім у повному обсязі, а коли приходять субсидії, робити перерахунок. Тут кожен будинок вирішує, як зручно йому і чи готовий він продовжувати кредитувати державу», — зазначає експерт.

Відзначається, що найсерйозніша ситуація спостерігається у тих кооперацій, які складаються з великої кількості будинків.
Але проблема вже не виглядає такою критичною. Якщо раніше затримки тривали по півроку, то зараз влада намагаються розраховуватися за 2-3 місяці.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ
Показати ще

Щоб якось вирішити проблему, деякі голови правлінь намагаються домовитися зі своїми мешканцями, щоб закладати підвищений тариф на комунальні платіжки, і мати можливість розраховуватися за боргами вчасно. Але, як не важко здогадатися, власники квартир йдуть на це дуже неохоче.

В цьому плані легше справи йдуть у керуючих компаній, обслуговуючих новобудови. Там в тариф вже закладають внески в резервний фонд. Старенькі багатоповерхівки цим похвалитися, на жаль, у більшості своїй, не можуть.

Раніше портал "Знай.иа" повідомляв, що національна комісія з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг відстежила маніпуляції, якими займалися в кількох місцевих радах. Завищенням тарифів на тепло "активно займаються чиновники з Борислава (Львівська область), Кам'янського (Дніпропетровська область) та Кропивницького.