З наступного опалювального сезону тисячі українців оплачуватимуть комунальні послуги в повному обсязі, залишившись без допомоги у вигляді субсидій. Зокрема, це стосується кожного, хто приховує свої доходи, має тіньову зайнятість, живе у великій квартирі або будинку.

Про це йдеться в повідомленні Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.

Зокрема, тепер сім'я може не розраховувати на субсидію, якщо у власності є автомобіль, якому менше 5 років, окрім мопеда і авто, наданого органом соціального захисту населення.Крім цього, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, необхідно буде вказувати в деклараціях про доходи - в новій графі "інші доходи".

Популярні новини зараз
Булітко з "Дизель шоу" і Бабкін гнівно відреагували на образливі слова лаврова про Україну: "Витратний матеріал у тебе в трусах" "Мені це подобається": Том Круз доглядає за Кейт Мідллтон, поки принц Вільям "клацає" на прем'єрі путіну наплювали у склянку на очах у дружини Євгена Кошового з "Квартал 95": "Весь світ кричить" Надя Дорофєєва після розставання з Дантесом зізналася в сильних почуттях до Позитива: "Люблю і хочу"
Показати ще

"З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія скасовується якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а вдома - 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлоплощі будуть оплачувати послуги в повному обсязі", - йдеться в повідомленні.

Особам працездатного віку, які претендують на субсидію, але не реєструються як безробітні, тому що працюють без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту будуть автоматично рахувати дохід в розмірі 3 прожиткових мінімумів - 5286 гривень. Тим, хто дійсно є безробітним, необхідно буде стати на облік в Центрі зайнятості.

Також з 1 травня соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання та складе 4,5 куб.м на 1 кв.м площі, електроопалення - 30 кВт на 1 кв. м площі. При призначенні субсидії на площу житла понад норму вона може бути збільшена не більше ніж на 30%.Внутрішньо переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла - на підставі заяви та декларації, із зазначенням домогосподарства. Після цього піде обстеження матеріально-побутових умов. А акт про обстеження стане підставою для призначення субсидії.

Процедура отримання субсидій для жителів об'єднаних територіальних громад спрощена: відтепер ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передачі їх органам соцзахисту населення, механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.

Відзначається, що уряд проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками опалювального сезону, який завершився.

"Під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це близько 700 гривень. Субсідіантам необхідно до 1 вересня подати заяву в місцеве управління соцзахисту населення, на підставі якого буде здійснюватися виплата грошового винагороди за енергоефективність", - розповіли в КМУ.

Субсидії стануть нараховувати за новими правилами


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що влітку газ для населення може рекордно подорожчати.