Подільський районний суд Києва скасував штраф на 7 млрд гривень головному виконавчому директору НАК "Нафтогаз України" Андрію Коболєву.

Про це повідомляють ЗМІ.

Зокрема суд визнав протиправним рішення Енергетичної митниці Державної фіскальної служби про стягнення відповідних коштів з Коболєва.

"Скасувати постанову начальника Енергетичної митниці ДФС Піковського І.О. від 27 лютого 2018 року у справі про порушення митних правил... накладення на громадянина адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 300 відсотків несплаченої суми митних платежів", - йдеться у матеріалах суду.

При цьому дане рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку у Київському апеляційному адміністративному суді шляхом подачі скарги протягом десяти днів від дня проголошення.

Разом з тим варто відзначити, що голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв і комерційний директор компанії Юрій Вітренко отримали близько 70% від загальної суми премій за перемогу в Стокгольмському арбітражі в справі проти "Газпрому".

Популярні новини зараз
"Передам, як раніше": українці помітили дивне у платіжках за газ Обов'язково зробіть це вже в неділю: традиції та прикмети Покрови Пресвятої Богородиці 1 жовтня Можна робити запаси - сухарі знадобляться: в Україні знижуються ціни на хліб, гречку та цукор "Нафтогаз" закликав зробити це до 5 жовтня: хто не встигне – пошкодує
Показати ще

Українські ЗМІ оприлюднило засекречений список співробітників НАК з посиланням на інформацію джерела в компанії. Співрозмовник також назвав імена 11 з 41 премійованих чиновників:

- голова правління Андрій Коболєв.
- комерційний директор Юрій Вітренко.

- директор з юридичних питань Ярослав Теклюк.
- перший заступник голови правління Сергій Перелома.

- заступник голови правління Сергій Коновець.
- завідувачка канцелярією Валентина Пішун.
- директор з персоналу Маргарита Короткова.
- директор з адміністративної діяльності та енергоефективності Віталій Щербенко.
- директор з корпоративної безпеки Костянтин Пожидаєв.
- начальник департаменту безпеки Володимир Лупащенко.
- начальник спеціального відділу Віктор Пасічник.

За інформацією співрозмовника видання, більшість із перерахованих чиновників до процесу у Стокгольмському арбітражі залучені не були.

Варто відзначити, що раніше стало відомо, що державний НАК "Нафтогаз" вирішив виплатити своїм власним менеджера премію за виграш у російського "Газпрому" в Стокгольмському арбітражі. Розмір премії складе 45,6 млн доларів США.

Наглядова рада НАК "Нафтогаз України" вже проголосувала за виплату бонусів правлінню компанії.

Зазначається, що відповідне рішення прийнято за виграш другої частини судового протистояння - так званого "транзитного" контракту.

Затверджений розмір бонусів становить 1% від суми виграшу (в даному випадку - 4,56 млрд доларів).

Таким чином, своїм власним менеджерам Нафтогаз має виплатити 45,6 млн доларів. При чому, з цієї суми вже сплачено 20 млн доларів.

Премії Коболєва і Вітренко є прикладом корупції у чистому вигляді, – Павловський

Нагадаємо, поки Коболєв витрачав мільярдні премії, Газпром знову вдарив по Нафтогазу.

Як повідомляв "Знай.ua" Коболєв спустив на відпочинок зарплату українця за 100 років.

Також "Знай.ua" писав, що українці придбали голові Нафтогазу елітний бронеящик.