У четвер, 17 травня, в Окружному адміністративному суді міста Києва відбулося перше судове засідання, на якому розглядалася справа забороненого в Україні серіалу "Свати".

Як стало відомо раніше, телерадіокомпанії "Студія "1+1" і ТОВ "Киноквартал" подали позови проти Міністерства культури України, Держкіно та Служби безпеки України з метою визнати протиправними дії відповідачів і повернути скандальний серіал на канали українського телебачення.

Як відзначили в прес-службі "95 Кварталу", серед підстав для скасування заборони - Конституція України, а саме стаття 61 Конституції, яка говорить: "Юридична відповідальність має індивідуальний характер".

Таким чином, згідно з твердженням позивачів, у ситуації з Федором Добронравовим, який раніше висловив солідарність у питанні анексії Криму Росією, відповідальність повинен нести сам актор, однак ніяк не серіал, його автори і глядачі. При цьому зацікавлена сторона послалася на слова голова Нацради України з питань телебачення і радіомовлення Юрія Артеменка, що пролунали в березні 2018 року.

"Особистостям потрібно забороняти в'їзд в Україну, потрібно порушувати проти них кримінальні справи, саджати в тюрми. А фільми оцінювати з точки зору, вони несуть загрозу Україні чи ні. Це велика дискусія. Закон потрібно модернізувати", - наголосив тоді він.

Коли ж питання торкнувся особистого справи СБУ за Федору Добронравову, воно виявилося документом з грифом "Цілком таємно". Відповідачі в даній ситуації порахували недоцільним розкривати інформацію. Відповідно, суду не були представлені жодні вагомі деталі.

За підсумками першого судового засідання, а також зважаючи на те, що суддя Володимир Келеберда, керує засіданням, має доступ до секретних документів, було прийнято рішення зробити перерву до 7 червня 2018 року, після чого від СБУ вимагають надати вагомі докази у справі Федора Добронравова.

"Знай.uа" нагадує, що зірка серіалу "Татусеві дочки" Андрій Леонов та актриси з "Сватів" - Олеся Железняк і Тетяна Кравченко потрапили в списки українського сайту "Миротворець".