Керівник паломницької програми "По Афону з отцем Олександром" священик Олександр Акулов поділився враженнями від відвідин Святої Гори і також дав кілька порад охочим повторити його крок.

Побачити все

"Цього разу ми відвідали сім монастирів і кілька келій. Довелося навіть трохи попрацювати, тягаючи колоди в Пантократор. Всього не перелічити ... Всіх думок не переказати ... Знаю одне - ніхто не хоче залишати Афон. Все в цьому зізнаються! Смуток останнього вечора передається очевидними проявами у вигляді питань до самих себе: а як ми тепер будемо жити, чи зможемо перенести частинку Афона до себе додому? І у мене є лише одна відповідь - ми самі і є носії того афонського настрою, яке в нас народжується завдяки монастирям Святої Гори. Не слід, думається, нічого виставляти напоказ. Треба просто постаратися бути прикладом у повсякденному християнському житті для інших людей", - пояснив отець Олександр.

Слухати мудреців

Акулов нагадав українцям пророчі слова Гавриїла Кутлумушского – суворого і водночас справедливого афонського старця, до якого за порадами їдуть з різних куточків світу:

Паломництво на Афон: маршрут

Популярні новини зараз
"На початку весни ми чекаємо...": астрологиня приголомшила українців прогнозом на 2023 рік Тариф на газ у грудні змінили: хто платитиме по-старому, а хто дорожче Як визначити, чи заряджена батарея: проста перевірка за декілька секунд Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн
Показати ще

"Афонський чернець, який прожив не одне десятиліття на Афоні. Так ось, він коротко вміє викласти головні принципи здорового духовного способу життя. Дотримання церковних постів, середа і п'ятниця - без масла. Одна з причин того, що у нас з'являються хвороби серця, шлунка і виникають ракові пухлини - це недотримання постів. І Господь попускає ці хвороби. Вони нападають на нас. Господь нас не захищає, якщо ми не дотримуємося посту", - підкреслив він.

Читати Святе Письмо

Читати Біблію потрібно не тільки перед паломництвом, а краще й під час нього. Так можна набратися сил і натхнення для довгого шляху:

"Читання Святого Письма кожен день, хоча бтрохи. Святий Іоанн Златоуст говорить, що "читаючи Святе Письмо, ми відкриваємо себе Небо". Важлива і милостиня для якоїсь сім'ї. Все, що ми роздали своїми руками - належить нам, інше - візьмуть інші ... Я втратив все, крім того, що я роздав ... І ніщо не належить мені, якщо воно тільки для мене ... Логіка підказує нам - не дай, бо будеш голодувати ; а Віра каже - віддай, щоб Господь воздав тобі у сто крат більше ... Хочеш мати благополуччя - роздавай ...", - пояснив священик.

Дивіться: Звернення Предстоятеля УПЦ під час паломницького візиту на Афон

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Рівному діє незареєстрована офіційно секта "Коло слухачів", лідер якої називає себе Ісусом Христом. При цьому він вимагає від адептів гроші і забороняє медикаментозне лікування. Саме через неї розпалаються родини, а успішні бізнесмени стають банкрутами.