За григоріанським календарем сьогодні 59-й день року, тобто до завершення лишається всього 306 днів (307 днів в високосні роки). За юліанським календарем (у XX і XXI століттях) 28 березня датувалося 15 лютого.

Чимало свят та іменин у православному світі, котрі припадають на останній тиждень цього місяця:

Національні свята

День Андалусії на честь референдуму, прийнятому за автономію, сьогодні відзначають у співтоваристві Іспанії. У Фінляндії - свято, присвячене однойменному народному карело-фінському поетичному епосу, Калевала.

Популярні новини зараз

Пишні груди Олі Полякової викликали подив у українців: "Прекрасний силікон"

Ксенія Мішина показала, як переживає розрив з Олександром Еллертом: "Викликає страх"

Оля Полякова знялася в однакових бікіні з 16-річною донькою Машею: немов подружки

"Холостяк" Заливако приголомшив зізнанням поруч з Микитою Добриніним: "У мене як у кота"

Показати ще

Релігійні свята

• ікон Божої Матері Віленської (перенесення у Вільно в 1495 р) і Далматської (+1646);

• апостола від 70-ти Онисима (бл. 109);

• преподобного Пафнутія і дочки Його Єфросинії (V ст.);

• преподобного Євсевія, пустельника Сирійського (V ст.);

День ангела

Олексій, Арсеній, Іван, Михайло, Микола, Петро, ​​Симеон, Софія

Пов'язані із 28 березня і важливі історичні події, наприклад початок експедиції московського капітана Біловіча-Черкаського на Каспій, в результаті якої був складений першу карту Каспійського моря (1716 рік), або видання друкованого карело-фінського епосу "Калевала" (1835) .

В цей день також заснували Республіканську партію США (1854 рік), а в 1922-му – проголосили незалежність Єгипту від Великобританії. 28 березня 1956 року американці запатентували мережевий кабель для комп'ютерів, а в 2013-му – Папа Бенедикт XVI офіційно зрікся престолу.

28 березня народилися:

• Мішель Монтень (1533-1592) - французький філософ, автор праці "Досліди".

• Джон Теннієл (1820-1914 році) - відомий англійський художник-карикатурист, автор відомих ілюстрацій до книг Льюїса Керрола "Аліса в Країні чудес" і "Аліса в Задзеркаллі".

• Брайан Джонс (1942-1969) - рок-музикант, ритм-гітарист групи "The Rolling Stones".

Померли такі відомі особистості:

• Генрі Джеймс (1843-1916) - американський письменник, автор відомої повісті "Поворот гвинта", де головна героїня яскравий приклад "ненадійного оповідача".

• Емма Цісарська (1909-1990) - російська актриса, заслужена артистка РРФСР, найкраща роль - Ксенія ( "Тихий Дон", 1931).

Народний календар

День Онисима Овчарника і Зимобор. Сьогодні зима отримує "статус безрогої", тобто втрачає свою силу, починається боротьба із весняним теплом - кому йти вперед, а кому назад повернути.

Дивіться: православний календар на 28 березня

Як повідомляв портал "Знай.ua", у середу, 28 березня, православні християни відзначають за новим стилем День пам'яті Нікандра Єгиптянина. В цей день знахарі збирали трави і цілющі рослини, заговорювали їх, готували різні зілля. Належало саме 28 березня знімати порчу, лікувати хвороби голови. Також це був чудовий час для виготовлення амулетів.