Американські медики прийшли до висновку, що синдром неспокійних ніг, при якому в лежачому або сидячому положенні виникають неприємні відчуття у ногах, пов'язаний з підвищеним ризиком смерті від серцево-судинних захворювань у жінок.

Про це пишуть у Medicalxpress.

Вчені проаналізували дані довготривалого дослідження Nurses Health Study, в якому взяли участь понад 57 тисяч жінок із середнім віком 67 років. Починаючи з 2002-го кожні два роки добровольцям розсилали опитувальники, в яких вони повинні були вказати стан здоров'я, в тому числі уточнити, чи був у них синдром неспокійних ніг, а також захворювання серцево-судинної системи. Протягом 10 років спостереження було зафіксовано 6 448 смертей.

Виявилося, що у жінок, у яких був діагностований синдром неспокійних ніг, ризик смерті від серцево-судинних захворювань був на 43% вище, ніж у тих, у кого його не було. Зв'язки між синдромом і смертністю через рак і інших причин виявлено не було.

Синдром неспокійних ніг - сенсомоторний розлад, що характеризується неприємними відчуттями в нижніх кінцівках, які з'являються в спокої (частіше у вечірній і нічний час), змушують хворого здійснювати їх рух і часто призводять до порушення сну

Популярні новини зараз

Нардепи вже почали святкувати 8 березня: сотні троянд, "квіткові" тендери і кулуарний івент

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

Молода Українка загинула на заробітках в Чехії, гарувала заради сина: "Давидчик більше не обійме маму"

Головне за ніч: "втеча" Віктора Павліка і Реп'яхової, НП в літаку, Полякова без волосся і загадкова загибель українки

Показати ще

На відео детально розповідають про синдром неспокійних ніг

Як повідомляв портал "Знай.ua", лікарі назвали основні причини, через які у людей виникає депресія.