Скільки дискусій навколо мовного питання було минулого року? Навіть підрахувати складно. То скандал у школі, потім прийняття закону, котрий нібито якось впливає на національні меншини, касири у магазинах, яких постійно потрібно лякати штрафами, аби ті врешті решт заговорили до клієнтів українською.

Та найбільше гостро сприймає подібні конфлікти відома дитяча письменниця, громадська діячка, педагог Лариса Ніцой. У своєму Facebook вона нещодавно висловила думку, що нікому насправді не потрібна якась додаткова мотивація, аби підтримувати гідний рівень спілкування. Головним стимулом повинні стати уроки, надані нашою історією:

"Я - українка, яка плаче над долями убієнних українців у Соловках, Биківнях, Бабиних ярах, Корюківках.., тужить над мільйонами українських загублених доль. Я – українка, яка боїться до кінця уявити, що відчуває мама, в якої на очах вмирає дитинка і просить їсточки, а в мами немає що дати, бо все забрали. Я – українка, яка боїться відчути, що відчували ті тисячі і тисячі українських поетів, музикантів, акторів, учених, які з вибитими щелепами, переламаними кістками і розбитими головами, заюшені кров’ю, чекали в казематах того ж Жовтневого палацу розстрільної ночі, а це ж були чиїсь синочки і доні, сестри і брати, мами і тати, і я боюся собі уявити, що відчували їхні рідні", - нагадала вона.

Популярні новини зараз

Арсен Мірзоян і Тоня Матвієнко разом вже 4 роки, пара показала приклад для наслідування: "Нам мало"

Анна Богдан показала "Холостяка" з голим торсом: "Багато красивої краси"

Головне за ніч: Юля Зайка розповіла про інтим з Заливако, українка народила в лісі, Ротару "відбила" режисера у Пугачової, фатальний вибух газу

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Показати ще

Письменниця наголосила: ніхто не має права руйнувати те, що збудували українці, тим паче – дорікнути у чомусь. Тому що чужа земля – чужі правила, національна ідея у кожної країни різна, це слід поважати незалежно від статусу та віку:

"Як ми можемо процвітати, якщо ви нам дихати не даєте?! Ми маємо право на свій шмат простору. Свого, українського. У вас є все. Ваше середовище всюди. У нас немає нічого. Куди не піди – все ваше: музика, телебачення, газети, радіо… Немає такого сантиметру в цій країні, куди б від вас можна було сховатися. Ви – скрізь. Ви що-небуть чули про особистий простір? Ви свій особистий простір поширили на нас. У нас, українців, свого простору немає. Ви. Відібрали. У нас. Усе. Що вам ще від нас треба? Щоб ми вас "матівіровалі"? Я. Вас. Мотивувала. 30 років. Ви – злодюги. Ви вкрали в мене мої безцінні 30 років життя, а віз і нині там. Ви крадете в українців найдорожче!", - підсумувала Ніцой.

Дивіться: інтерв'ю з Ларисою Ніцой

Як повідомляв портал "Знай.ua", Лариса Ніцой увійшла до переліку Opinion leaders – людей, чия думка грає не останню роль у суспільстві.