Наскільки важко контролювати дитячі емоції не з чуток знають дві категорії людей – їх мами і педагоги. Що робити, коли ви раптово помітили зміни у поведінці, які відверто насторожують, наприклад – невиправдані прояви агресії?

В принципі, така модель спілкування (адже жести та емоції – також добре заміняють слова),успадковується, як повідомляє Clutch. Але насправді все може критися зовсім в іншому.

Дитяча агресія: звідки це береться?

Якщо у родині кілька малюків, або взагалі – підлітків, то не основною причиною можуть бути ревнощі. Не бійтеся, тут нічого страшного немає: просто дитина іще не знає, як захистити свою територію та не залишитися без вашої теплоти та уваги. Тому спробуйте приділяти більше часу і запитати відкрито (але головне – не підвищувати тону), чому так себе поводить.

Популярні новини зараз

Юна підопічна Потапа Мішель Андраде показала тіло, якому позаздрить сама Каменських: "Чудові ніжки"

Курс валют на 21 серпня: долар плюхнувся на землю

Пугачова розкрила всю правду про перуку: "Хоч лиса — все одно найулюбленіша"

Розтрощило всього і передушило шию: у Польщі загадково загинув українець, мільйони заробітчан перелякалися не на жарт

Показати ще

Нерідко агресія виникає через прояви насильства у родині. Якщо чоловік та жінка хоча б раз могли підняти руку один на одного і це бачили всі, то не дивуйтеся, звідки подібне у сина, чи доньки. Намагайтеся не сваритися вдома. Хочете з'ясувати стосунки, краще вийдіть на вулицю, до лісу, підіть у тир постріляйте, врешті решт. Але при дитині такого в жодному разі не допускається.

Перші ознаки

Зверніть увагу на настороженість, недовіру, почуття провини чи небажання брати на себе відповідальність – саме з цього все починається. Те, що вам здається дурними забаганками і вередливістю, може бути простим страхом. Страхом беззахисної маленької людини. Ніколи не карайте, адже так можете викликати хвилю гніву ще більше.

Як діяти?

Поясність, як ви ставитеся до дитини: не соромтеся казати, що любите і підтримаєте у будь-якому випадку (навіть, якщо робили це сто разів – зробіть і в сто перший).

 Запитайте, що саме ображає, спробуйте дати можливість висловити свої почуття інакше. Наприклад, намалювати, чи проспівати. Поки це триватиме, вони зазвичай заспокоюються, вмикаються різні мозкові центри, одночасно працює пам'ять і фантазія.

І головне – згадайте всі хороші риси, які тільки існують у вашої маленької копії, постійно нагадуйте про них, адже діти – це ваше дзеркало.

Дивіться: психолог про прояви агресії у родині

Як повідомляв портал "Знай.ua", Міла Куніс розповіла, ким будуть її діти.