6 березня 2018 року в Україні відбулася друга розпродаж ліцензій для четвертого покоління стільникового зв'язку в діапазоні 1800 МГц.

Оператор мобільного зв'язку "Київстар" за результатами торгів "з голосу" став переможцем конкурсу на 4G-зв'язок в діапазоні 1800 МГц четирьох з шести лотів, запропонувавши за ліцензію 612 млн грн, передає УНІАН.

Всього в тендері взяли участь найбільші українські оператори Київстар (більше 26 млн абонентів), Vodafone України (20,9 млн абонентів) і Лайфселл.

Варто зазначити, що що початкова вартість з четвертого лота після розкриття тендерних пропозицій склала 271,625 млн грн. При торгах мінімальний крок збільшення ціни в ході торгів становив 5% від стартової вартості ліцензії - 13,581 млн грн.

Популярні новини зараз

Українки вивалили груди під Радою, щоб бачили усі депутати: "Припиніть тарифний геноцид"

Святослава Вакарчука запідозрили у таємних зв’язках із лідером гурту Go_A Катериною Павленко: "Епічно!"

Роман Свічкоренко зустрічався з Тіною Кароль задовго до "холостячки" Злати Огнєвіч: "Так собі хлопчик"

Володимира Дантеса запідозрили в дивній любові, Дорофєєва ні до чого: "Просто кайф!"

Показати ще

"Київстар", став переможцем конкурсу на 4G-зв'язок в діапазоні 1800 МГц з шостого з семи лотів, запропонувавши за ліцензію 900 млн грн. Тоді як Vodafone став переможцем конкурсу на 4G-зв'язок в діапазоні 1800 МГц по п'ятому з шести лотів, запропонувавши за ліцензію 742 млн грн. В ході торгів ставка була піднята майже в три рази в порівнянні з початковою вартістю в розмірі 265 млн грн.

Всього три оператора заплатять за шість лотів 5,43 млрд грн. Більше витратить Київстар - 2,837 млрд грн, Vodafone - 1,8 млрд грн, А Лайфсел не купував додаткових лотів.

Відреагував на продаж 4G український президент Петро Порошенко.

"Сьогодні ми вручаємо ліцензії переможцям 4G-тендера. Отже, можна впевнено стверджувати, що 2018 Українська споживачі отримають можливість користуватися сучасними послугами 4G зв'язку. За чотири роки ми впровадили дві технології - 3G і 4G. Різниця тоді і тепер - це як з дрезини пересісти на сучасний швидкісний експрес. Уже в цьому році великі міста, - до 60% населення, - отримають значно якісніші, сучасні Інтернет-послуги за значно вищою швидкістю", - написав на своїй сторінці в Facebook Петро Порошенко.

Що принесе 4G

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що на Землі є багато місць, де ви можете регулярно чути вигуки людей, які не можуть отримати хороший сигнал мережі. Сподіваємося, мобільні оператори в кінцевому підсумку це виправлять, але Vodafone явно трохи відвернений, оскільки він готується створити мережу 4G на Місяці.

Місія для установки 4G на Місяці очолюється німецькими вченими, чия мета полягає в тому, щоб збити вартість проведення досліджень в космосі. PTScientists вже розробив космічний корабель, здатний переносити 100 кг корисного навантаження на Місяць. Частина цього корисного навантаження в наступному році стане космічною мережею вагою менше мішка з цукром, розробленим Nokia спільно з Vodafone. Audi також бере участь в отриманні цієї першої приватної висадки на Місяці.