Президент Петро Порошенко стверджує, що переговорники Мінфіну і МВФ прийдуть до "розумного балансу" щодо вимоги фонду підняти тарифи на газ в Україні. Про це повідомляє "Українська правда".

За його словами, зараз куди складніше таке питання, як вимога фонду ще раз підвищити ціни на газ.

"Хочу, щоб були припинені будь-які інсинуації. Наша співпраця з МВФ є важливим пріоритетом. На співпрацю з МВФ розраховують і орієнтуються інвестори", - сказав він.

Порошенко заявив, що рішення ЄС про надання Україні макрофінансової допомоги в розмірі 1 млрд євро також пов'язано зі співпрацею з МВФ.

Саме тому він не сумнівається, що діалог з фондом потрібен, що ухвалення рішення Стокгольмським арбітражем, зміна цінового паритету є новими обставинами, які повинні бути враховані.

Популярні новини зараз

Можуть "задушити": до медуз і бліх в Азовському морі додалися "зарості" водоростей

Лоліта Мілявська показала рідкісні кадри з донькою, яку залишила в Україні: "Мовчання - золото"

Солістка GO_А Катерина Павленко чесно розповіла Катерині Осадчій про стосунки з Maneskin: "Роман з фронтменом"

Лариса Ніцой після сутички з "Green Grey" накинулася на українців: "Ви пособники окупантів..."

Показати ще

У Міжнародному валютному фонді заявили, що умовою для перегляду програми розширеного фінансування та виділення траншу кредиту для України є прийняття закону щодо Антикорупційного суду і приведення цін на газ до ринкового рівня.

А прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що в цьому сезоні підвищення ціни на газ не буде.

Раніше, Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує дозволити кредитору отримувати права на майно позичальника в якості гарантії повернення коштів. Для цього потрібно законодавчо закріпити право довірчої власності.

Із моменту встановлення довірчої власності позичальник своє право власності втрачає. А після повернення кредитних коштів права поновлюються знову.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко вважає, що будівництво російської газової труби "Північний потік-2" до Європи в обхід України загрожує енергетичній безпеці всього континенту.

Крім того, питання на скільки і коли зросте вартість газу в уряді ще не вирішили.

Також, прес-секретар Державного департаменту США Хізер Ноерт нещодавно висловила думку, що всі спроби російського монополіста "Газпрому" виставити Україну і НАК "Нафтогаз" перед усім світом як ненадійних партнерів, остаточно провалилися.

Дивіться сюжет про газ

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", величезне місто гине в крижаному полоні.