Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко ініціює розгляд у парламенті питання про звільнення з посад в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун та голови НАК "Нафтогаз" Андрія Коболєва.

Таку пропозицію вона внесла сьогодні на засіданні Погоджувальної ради лідерів парламентських фракцій та комітетів.

"Це безпрецедентно, коли на п’ять людей виділяється 1 млрд 200 тис грн якоїсь невідомої премії. А до того ще на 60% -70% хочуть підвищити рівень тарифів на газ, – наголосила політик. – Чому ми у Верховній Раді не ухвалюємо постанову про негайне звільнення голови "Нафтогазу" Андрія Коболєва і чому ми не розглядаємо постанови уряду, що встановлюють такі ціни на газ?", - наголосила політик.

Крім того, за її словами, що вже не перший рік поспіль програма закупівлі ліків державним коштом - провалюється. Це підтверджено звітом Рахункової палати щодо закупівлі ліків.

"Я хочу запитати у спікера Андрія Парубія: Чому не ставиться питання про звільнення з посади в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун? Ви думаєте, що такими штучними, фейковими реформами, корупційними закупівлями ліків і таким ставленням до людей з боку МОЗу ми допоможемо країні? Я вимагаю поставити це питання у парламенті, обговорити його, викликати міністра охорони здоров’я і нарешті поставити на голосування її звільнення. Уся країна криком кричить, а тут – тихе болото", - зазначила Ю.Тимошенко.

Популярні новини зараз
Легендарний Кузьма Скрябін знайшов, як порадувати всіх і з того світу: "Жаба має Вову в д*пу" Коли школярі Києва повернутись за парти? У Віталія Кличка заявили про закінчення зимових канул: укриття готові До 1500 грн збільшення: чого очікувати українцям від березневої "супериндексації" пенсій Не пропустіть шанс зробити запаси: названо фрукт, ціна на який впаде вже скоро
Показати ще

Крім того, як зазначила лідер "Батьківщини", Рахункова палата виявила, що належного контролю з боку митниць за ввезенням на митну територію України незареєстрованих лікарських засобів для проведення доклінічних досліджень і клінічних випробувань немає. І постачаються зокрема експериментальні ліки – на українцях ставляться експерименти. А замість повідомлень МОЗ щодо можливості ввезення таких лікарських засобів імпортерами надавалися митницям листи – роз’яснення МОЗ про те, кому мають надаватися ці повідомлення.

Ю.Тимошенко підкреслила, що МОЗ неефективно та не прозоро використовує кошти, призначені для лікування смертельно хворих за кордоном, що призводить до надвисокого рівня їх смертності - 25%. А замість того, щоб визнати свою провину, чиновники МОЗ, зокрема заступник в.о. міністра Олександр Лінчевський, заявляє що "не треба лікувати онкохворих, бо вони все рівно помруть!"

Лідер партії "Батьківщина" висловила обурення такою заявою заступника в.о. міністра та наголосила, що це є квінтесенція того, що робить Міністерство охорони здоров’я України під керівництвом Уляни Супрун.

Юлія Тимошенко нагадала про безпрецедентну корупцію, що розквітла в "Нафтогазі". Замість зниження ціни на газ для населення, після перемоги над "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі, керівники "Нафтогазу" виписали собі премій на 1 млрд 200 млн гривень і планують підвищення вартості газу на 60-70%. Це призведе до того, що абсолютна більшість українців не зможуть сплачувати за комунальні послуги і можуть бути позбавлені власного житла, яке в них відберуть за борги.

Лідер партії "Батьківщина" вимагає включити до порядку денного законопроект №5059 про заборону конфіскації житла у громадян, якщо воно є єдиним.