Міністерство охорони здоров'я України заявило, що стурбоване "поширенням уривків виступу" заступника міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського.

Йдеться про заяву, яку зробив заступник очільника МОЗ Уляни Супрун під час виступу в Рахунковій палаті України під час розгляду звіту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству охорони здоров'я для лікування громадян України за кордоном.

Текст цей подали у такому вигляді:

"Відносно ефективності. Відносно нерезультативності і неекономно використанні грошей. У сухому залишку - 25 відсотків пацієнтів, власне, вмирають. Тобто, кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть. Вони всі умруть без варіантів. І ефективність цієї програми нуль відсотків! " - заявив Лінчевський.

Прес-служба ж МОЗ стверджує, що ці слова вирвали із загального контексту діалогу з Рахунковою палатою України.

"Заступник міністра Олександр Лінчевський приносить вибачення за емоційні висловлювання, неприпустимо невдало використані при його доповіді для опису проблеми, що зачіпає занадто чутливі питання для пацієнтів, їх близьких і небайдужих громадян", - йдеться в повідомленні.

Популярні новини зараз
Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно Японець-волонтер поскаржився на повний ігнор чиновників: хотів відкрити безкоштовну кав'ярню, а його відшили 1000 доларів за 1 гривню: як виглядає монетка, за яку "б'ються" колекціонери Війна не буде тривати довго: Буданов назвав причину
Показати ще

Чиновники просять засоби масової інформації та інші відомства уникати подібних маніпуляцій. Також у відомстві додали, що припущення про високу смертність пацієнтів, які лікувалися за кордоном, не є коректним.

Дивіться: Медична реформа. Хто і як лікуватиме українців

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", громадськість шокувала скандальна заява заступника в.о. голови МОЗ України Уляни Супрун. Олександр Лінчевський сказав, що витрачати гроші на онкохворих недоцільно, оскільки "вони все одно помруть".

Також ми писали про те, що в. о. глави МОЗ Уляна Супрун розвінчала міф про користь магнітотерапії, яка досі застосовується в деяких сучасних клініках України.

Як написала вона на своїй сторінці в Facebook, ця "терапія" не має нічого спільного з лікуванням або профілактикою захворювань.

"У західному світі цей метод терапії вже давно визнаний не науковим і не використовується взагалі. У наших же клініках магнітна терапія все ще зустрічається в переліку доступних процедур. Вилікувати зазвичай обіцяють від болю, зупинити прогресування запальних процесів, зміцнити стінки кровоносних судин і навіть нормалізувати психоемоційний фон - тобто майже все", - сказано в повідомленні.