В. о. глави МОЗ Уляна Супрун розвінчала міф про користь магнітотерапії, яка досі застосовується в деяких сучасних клініках України.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЯк написала вона на своїй сторінці в Facebook, ця "терапія" не має нічого спільного з лікуванням або профілактикою захворювань.
"У західному світі цей метод терапії вже давно визнаний не науковим і не використовується взагалі. У наших же клініках магнітна терапія все ще зустрічається в переліку доступних процедур. Вилікувати зазвичай обіцяють від болю, зупинити прогресування запальних процесів, зміцнити стінки кровоносних судин і навіть нормалізувати психоемоційний фон - тобто майже все", - сказано в повідомленні.
"Ще в 2002 році Національний науковий фонд США (National Science Foundation) визнав магнітну терапію "псевдо науковою". Тому продаж різних магнітних пристроїв вважається шарлатанством... Якщо вам пропонують такий тип лікування - відмовляйтеся і вимагайте надання допомоги по міжнародним рекомендаціям", - пояснила Супрун.
Варто відзначити, що виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун зустрілася із відомим співаком Елтоном Джоном під час його візиту до України.
"Зустрілися з сером Елтоном Джоном під час його візиту до України. Дуже ціную те, що він робить для підтримки українців, зокрема у боротьбі зі СНІДом. Коли фігура такого рівня долучається до вирішення проблем наших громадян - це надзвичайно важливо. Ми говорили про трансформацію системи охорони здоров’я та попросила також допомогти на міжнародному рівні відстоювати права українців, які перебувають на окупованих територіях і вимагати належної медичної допомоги та звільнення бранців Кремля, яких утримують за політичними мотивами", - зазначила Супрун.
В.о. міністра вважає, що Україні поки не обійтися без втручання міжнародної спільноти – особливо це стосується громадян на тимчасово окупованих територіях.
За словами Супрун, найближчим часом такі категорії українців отримають медичну допомогу нового зразка – зокрема, надаватимуть її ВІЛ-позитивним пацієнтам, людям з груп ризику, а також всім іншим киянам.
"Це заклад, який є інклюзивним та відкритим простором, який має на меті стати прикладом моделі, коли в центрі уваги є пацієнт.Також є вузькі спеціалісти й можливість здати різні категорії аналізів", - підкреслила Супрун.
Флюорографія для всіх - не найкращий спосіб виявлення туберкульозу, - Супрун
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, скільки українців померло після вакцинації.