Багато батьків відмовляються вакцинувати дітей. Цьому причиною недовіра до вакцини та й узагалі під сумнівом необхідність цієї процедури. Українців лякають летальні випадки, які лише почастішали в нашій країні. У Міністерстві охорони здоров'я показали статистику смертності після щеплень.

Про це заявив генеральний директор держустанови "Центр громадського здоров'я МОЗ України" Володимир Курпіта в інтерв'ю "РБК-Україна".

Минулого року після проведення вакцинацій в Україні померло 17 дітей.

"В Україні існує система нагляду за кожною реакцією, яка виникає протягом тридцяти днів після вакцинації. Частина з них можуть бути побічними реакціями після вакцинації, а частина жодним чином не пов'язані з нею. Рішення про те, чи пов'язані вакцинація і негативні події після неї ухвалює регіональна група, до якої входить педіатр або терапевт, невропатолог, хірург, патологоанатомом або судовий медик. Тобто, це досить велика група фахівців, які оцінюють ситуацію. У неї є час до 15 днів, щоб надати Міністерству охорони здоров'я інформацію", - пояснив Курпіта.

Він також зазначив, що український ринок вакцин завжди буде місцем для торгових воєн між різними компаніями, зокрема і через політичний вплив.

Популярні новини зараз
Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Це було ще не спекотно: Україну накриє небезпечна температура ТЦК більше не підписуватимуть повістки: вводяться важливі зміни Депутати з «Євросолідарності» Порошенка масово виїхали до Європи, поки Україну масово обстрілюють ракетами, - військовий
Показати ще

"Український ринок вакцин завжди буде місцем для торгових воєн між різними компаніями. З урахуванням того, що кілька років тому на ринок вийшли індійські вакцини, інформаційні вкидання можуть бути ознакою війни за ринок. Другий момент може бути пов'язаний з політикою, оскільки ми живемо в країні популізму. Це можуть бути якісь політичні "розбірки", - додав спеціаліст.

Вакцинація необхідна лише молодшому поколінню

Уляна Супрун, виконуюча обов'язки міністра здравооханения України, розповіла українцям, як правильно робити вакцинацію.

Очільниця МОЗ підкреслила, що вакцинацію проводять не тільки в дитячому віці. Згідно з українським календарем профілактичних щеплень, кожні десять років необхідно робити вакцину від дифтерії, кашлюку та правця.

Дивіться: як зміниться ситуація зі щепленнями після старту медичної реформи

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", в Києві, а саме, в Деснянському районі ввели карантин через випадки сказу у собаки.