У літній період, коли стає дуже жарко, все частіше люди задаються питанням, чи можна захворіти від кондиціонера. Адже без нього в приміщенні знаходитися практично неможливо, а ризик застудитися дуже великий. Однак, на думку в.о. міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, кондиціонер не несе українцям ніякої небезпеки.

На її думку, позитивні ефекти від використання кондиціонера очевидні – починаючи від особистого комфорту і закінчуючи зниженням ризиків отримання теплового удару. Є дослідження, які вказують на зменшення рівня госпіталізації людей з серцево-судинними захворюваннями.

Що стосується негативних симптомів, то найбільш поширені з тих, про які повідомляли учасники досліджень, включаючи виникнення кашлю, подразнень слизової оболонки, труднощі з диханням, головний біль і втому. Але дослідники так і не знайшли переконливих доказів, що це дійсно пов’язано з кондиціонером.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Ці симптоми також пов’язують з так званим синдромом закритих приміщень. Якщо ви довго перебуваєте в закритому просторі, вони дійсно можуть виникати. У такому випадку важливо частіше провітрювати приміщення і виходити на вулицю. Адже свіже повітря, навіть в жарку погоду, необхідний для організму.

Сам по собі кондиціонер не є чимось небезпечним. Однак дуже важливо користуватися ним правильно.

Кондиціонер, як і авто, потребує регулярного догляду

Існують дослідження, які вказують, що брудні фільтри в кондиціонерах можуть забруднювати повітря бактеріями, як наслідок – сприяють розвитку респіраторних інфекцій.

Тому вчасно робіть техобслуговування кондиціонера і обов’язково стежте за чистотою фільтрів. На початку нового сезону активного використання кондиціонера фільтри варто почистити або замінити на нові.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що Уляна Супрун, виконуюча обов'язки міністра охорони здоров’я України, розповіла українцям, як правильно робити вакцинацію. Чиновниця написала відповідний пост на своїй сторінці в Facebook.

Супрун зазначила, що щеплення робляться не тільки в дитячому віці. Згідно з українським календарем профілактичних щеплень, кожні десять років необхідно робити вакцину від дифтерії, кашлюку та правця.