Очільниця Міністерства охорони здоров'я розкрила Уляна Супрун розповіла, що робити, коли вранці не можете прокинутися без кави.

Черговий пост про здоров'я опублікувала в.о. міністра на своїй сторінці в Facebook.

"Коли потрібен заряд бадьорості та енергії, кава перше, що спадає на думку. Звичайно, для отримання позитивних ефектів від цього напою, варто стежити за кількістю і часом споживання. Скільки кави варто пити? Європейське відомство по безпеці харчових продуктів (European Food Safety Authority ) в 2015 році офіційно рекомендував споживати не більше 400 мг кофеїну в день, і не перевищувати дозу 200 мг за один раз. В одному американо - 154 мг кофеїну, а в одному еспресо - 77 мг. До того ж, вчені відзначають, що додавання до кави великої кількості вершків і цукру збільшує калорійність і жирність напою, зменшує його користь в рази", - пише Супрун.

За словами спеціаліста, кава не така вже й безневинна, як це здається більшості людей. Часто на каву може бути негативна реакція організму, яку ми списуємо на щось інше. Крім того, від кави виникає залежність, а з цим варто боротися.

Популярні новини зараз
Тарифи на світло: скільки доведеться платити українцям під час постійних відключень Якій області приготуватись: астролог передбачив вже до кінця року У Китаї визнали незалежність Брянської народної республіки: "А Москва тепер бомбить за це" Індексація пенсій з 1 грудня: кому з літніх українців пощастить із надбавкою
Показати ще

Також Супрун радить відмовитися від вживання кави або обмежитися 1-2 чашками на день, якщо ви помітили, що відчутно прискорюється серцебиття, пітніють долоні, виникає біль в шлунку або печінці, погіршується сон і виникає почуття тривоги. Такі ж симптоми можуть спостерігатися у будь-якого в разі надмірного споживання кави.

Вагітним жінкам, літнім людям, особам з гіпертонією, проблемами шлунково-кишкового тракту і порушеннями сну, в стані сильного стресу слід обмежити вживання кави теж.

"Якщо ви припинили пити каву, ви можете відчувати головний біль, втому і стати дратівливими. Так відбувається тому, що мозок занадто звик до кави, і став схильним більш до гальмування. Однак неприємні постефекти зникають через деякий час після відмови від кави", - попереджає Супрун.

Які симптоми підкажуть вам про можливі проблеми із серцем

Існує ряд симптомів, які допоможуть визначити, що ваше серце потребує медичної допомоги. Серед них: аритмія, апное, набряки кінцівок, задишка та зниження лібідо.

Дивіться: Вся правда про каву

Як кофеїн дозволяє нам залишатися бадьорими - Цікава наука

Пост присвячується всім поціновувачам кави ☕ Коли потрібен заряд бадьорості та енергії, кава перше, що спадає на думку. Звісно, для отримання позитивних ефектів від цього напою, варто слідкувати за кількістю та часом споживання. Скільки кави варто пити? Європейське відомство з безпеки харчових продуктів (European Food Safety Authority) в 2015 році офіційно рекомендувало споживати не більше 400 мг кофеїну на день, і не перевищувати дозу 200 мг за один раз. В одному американо - 154 мг кофеїну, а в одному еспресо - 77 мг. (https://goo.gl/paac99) До того ж, науковці зазначають, що додавання до кави великої кількості вершків та цукру збільшує калорійність та жирність напою, що зменшує його користь в рази (https://goo.gl/99hu4p). Втім, універсальної поради бути не може. Кожна людина має власну чутливість до кофеїну - хтось його знешкоджує швидко, і на них “кава не діє”, а хтось - дуже повільно. Крім цього, є генетична схильність відчувати тривожність через споживання кофеїну. У деяких людей від кави може боліти шлунок, а затяті кавомани розвинули нечутливість до дії кофеїну. Ви маєте спиратись передусім на свої відчуття від кави - якщо вам від неї зле чи виникла залежність, слід обмежити її споживання до того рівня, на якому вам добре. Не варто пити каву взагалі, або не перебільшувати дозу понад 1-2 чашки на день, якщо після неї у вас відчутно пришвидшується серцебиття, пітніють долоні, виникає біль у шлунку чи печінці, погіршується сон та виникає відчуття тривожності. Такі ж симптоми можуть спостерігатися в будь-кого в разі надмірного споживання кави. Вагітним жінкам, літнім людям, особам з гіпертонією, проблемами шлунково-кишкового тракту та порушеннями сну, в стані сильного стресу слід обмежити вживання кави також. Якщо ви припинили пити каву, ви можете відчувати головний біль, втому та стати дратівливими (https://goo.gl/k8Yo1K). Так відбувається тому, що мозок надто звик до кави, і став схильним більше до гальмування, ніж до збудження. Кофеїн діє як стимулятор нервової системи. Він блокує аденозинові рецептори, які гальмують збудження по мірі того, як ми втомлюємось. Є кава - збудженню нервової системи ніщо не заважає. Але що більше ми призвичаюємось до кави, то більше маємо аденозинових рецепторів. І тим важче їх всі заблокувати кофеїном - кава “не діє”, діяльність яких робить нас сонливими. Проте неприємні постефекти зникають через певний час після відмови від кави. Якщо вам потрібно працювати всю ніч, то спробуйте випити кави й одразу подрімати 15-20 хвилин. Відпочинок зменшить кількість аденозинових рецепторів в мозку, і каві буде простіше вас збадьорити, не завдавши шкоди. (https://goo.gl/zWv8zQ, https://goo.gl/MMYHLe) Дякуємо Daria Prokopyk за допомогу з інформацією та Цікава наука за корисне відео!

Posted by Уляна Супрун on Tuesday, 22 May 2018

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", в житті у жінок бувають такі дні, коли ми просто зобов'язані запастися відерцем з морозивом або кількома плитками шоколаду і ридати під сумний фільм. Їжа дійсно допомагає справитися з поганим настроєм - але це не шоколад і морозивко. Додайте до свого раціону броколі, томати, індичку, вино,зелений чай, горіхи та зелень.