Поліція накрила сімейне підприємство, яке за довгі роки роботи поставило на ринок більше трьох тонн "брудної" кави - в'єтнамці роками робили її з використанням чорного порошку зі старих лужних батарейок.

У в'єтнамській провінції Дакнонг виявили сімейне підприємство, яке налагодило виробництво кави з використанням специфічного чорного порошку. Про це повідомляє видання TuoiTreNews.

За словами господині підприємства, "брудну" каву отримували шляхом змішування подрібнених кавових зерен з іншими матеріалами, включаючи бруд і пил. Порошок з-під старих лужних батарейок використовувався, щоб забарвити суміш.

У бетономішалці змішували мелену каву з порошком з батарейок:

Власниця бізнесу зізналася, що робить свою "кавау вже багато років і ніхто не скаржився на її"якість". Лише з початку 2018 року підприємство поставило на ринок більше трьох тон своєї продукції. Під час рейду на заводі, у цеху, де розбирали батарейки і змішували їх вміст з кавою, поліцейські виявили 12 тонн готового до реалізації товару.



За словами хіміків, чорний порошок з батарейок, який по суті є двоокисом марганцю, може викликати сильне отруєння. Навіть 0,5 міліграма на літр води становить небезпеку. Також в батарейках зазвичай містяться і інші високотоксичні елементи: свинець, ртуть, цинк, кадмій і миш'як.

Популярні новини зараз
Пенсіонери отримають підвищену пенсію: які умови Якою буде погода у травні для українців: чи ховати парасольки та куфайки після квітневих дощів "Іди в Україну, ти, бл**ь, служи": розлючені українці накинулися на працівників паспортного столу в Польщі Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам
Показати ще

Зазвичай каву виготовляють зі смажених зерен декількох видів рослин. Міцність напою безпосередньо залежить від ступеня їх готовності. Розчинна кава сюди не відноситься, тому що її міцність нижча від зернової, до того ж у ній втрачаються практично всі корисні речовини через тривалий процес переробки.

Споживання кави має свої плюси та мінуси.

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" розповідав, як зрозуміти, шкідлива чи корисна кава особисто для вас.