Громадськість шокувала скандальна заява заступника в.о. голови МОЗ України Уляни Супрун. Олександр Лінчевський сказав, що витрачати гроші на онкохворих недоцільно, оскільки "вони все одно помруть".

Таку заяву Лінчевський зробив під час виступу в Рахунковій палаті України під час розгляду звіту про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених Міністерству охорони здоров'я для лікування громадян України за кордоном, передає medicalline.info.

"Відносно ефективності. Відносно нерезультативності і неекономності використанні грошей. У сухому залишку - 25 відсотків пацієнтів, власне, вмирають. Тобто, кожен четвертий лікується за кордоном неефективно. Друзі, колеги! Це рак. Вони всі помруть. Вони всі помруть без варіантів. І ефективність цієї програми нуль відсотків!" - заявив Лінчевський.

Популярні новини зараз

Як взимку зекономити до 80 % на опаленні: українці знайшли дієвий спосіб – "по-радянськи"   

Українцям додадуть ще одну пенсію за станом здоров'я: юрист пояснив, хто увійшов до пільгової категорії

Таїсія Повалій з омолодженим обличчям зібралася в Київ, але її не впізнали: сама на себе не схожа

Леся Нікітюк показала помідорчики найближчої людини: "Приїхала"

Показати ще

"Онкологічні захворювання, які, власне вимагають трансплантації кісткового мозку, закінчуються смертю. Рано чи пізно. Трансплантація нирки чи трансплантація серця не продовжує життя невизначено довго", - сказав він.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що в. о. глави МОЗ Уляна Супрун розвінчала міф про користь магнітотерапії, яка досі застосовується в деяких сучасних клініках України.

Як написала вона на своїй сторінці в Facebook, ця "терапія" не має нічого спільного з лікуванням або профілактикою захворювань.

"У західному світі цей метод терапії вже давно визнаний не науковим і не використовується взагалі. У наших же клініках магнітна терапія все ще зустрічається в переліку доступних процедур. Вилікувати зазвичай обіцяють від болю, зупинити прогресування запальних процесів, зміцнити стінки кровоносних судин і навіть нормалізувати психоемоційний фон - тобто майже все", - сказано в повідомленні.

За її словами, більшість новітніх досліджень показали, що магнітотерапія не чинить жодних ефектів на організм людини.

"Ще в 2002 році Національний науковий фонд США (National Science Foundation) визнав магнітну терапію "псевдо науковою". Тому продаж різних магнітних пристроїв вважається шарлатанством... Якщо вам пропонують такий тип лікування - відмовляйтеся і вимагайте надання допомоги по міжнародним рекомендаціям", - пояснила Супрун.