Відома своїми корисними порадами в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун пояснила, що необхідно робити при гострих болях у спині.

Про це міністр написала на своїй сторінці в Facebook.

"У будь незрозумілої ситуації - рухайтесь", - пише Уляна Супрун.

За її словами, фізичні вправи дуже важливі і якщо б вони були таблетками, то лікарі б прописували кожному. Особливо, якщо це стосується болю у спині. Глава МОЗ повідомила, що за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), близько 80% дорослого населення мають особистий досвід болю у спині.

Популярні новини зараз
Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Гроші на дітей: в Україні збільшилася сума допомоги батькам новонародженої дитини Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити
Показати ще

"Якщо це ваш випадок, то хороша новина - швидше за все біль має механічний характер. Це означає, що значно полегшити ситуацію вам допоможуть прості фізичні вправи", - радить Уляна.

Вона попросила лікаря-нейрохірурга Вадима Ілляшенко дати рекомендації, як можна допомогти, якщо є біль у спині. Супрун зазначає, що ці поради не замінять повноцінних консультацій з лікарем, проте дозволять краще розуміти свій стан і зменшити відчуття болю та дискомфорту. Перед тим як перейти до рекомендацій, потрібно визначити, чи справді біль механічного характеру.

1. Чи зменшується відчуття болю після відпочинку? Якщо так - ваша біль швидше за все має механічний характер.

2. Залежить ваша біль від певних положень і рухів, наприклад, посилюється в положенні сидячи або при нахилі вперед/назад? Якщо так - ваша біль швидше за все має механічний характер.

3. Чи Можете ви знайти положення, в якому ваша біль зменшується або взагалі минає? Якщо так - ваша біль швидше за все має механічний характер.

4. Чи є у вас такі симптоми, як підвищення температури, втрата ваги, болі в суглобах (в колінних, суглобах кисті рук, тазостегновому суглобі), відчуття скутості в спині вранці, яка триває більше 30 хв після початку активності, погане загальне самопочуття? Якщо у вас механічна біль, цих симптомів ви відчувати не повинні.

"Якщо все так, то ви можете визначити тип болю і підібрати до неї прості вправи, які допоможуть швидко поліпшити своє самопочуття. Якщо ні - невідкладно зверніться до лікаря", - додала Супрун.

Як повідомляв портал "Знай.uа" Уляна Супрун розвінчала міф про користь магнітотерапії, яка до цих пір застосовується в деяких сучасних клініках України.