У соціальних мережах усі звикли тільки хвалитися. Заглянеш, і диву даєшся: у всіх ну просто ідеальні діти. Слухняні, спокійні, весь час посміхаються, обіймають маму або говорять щось смішне.

Але насправді не все так райдужно, як намагаються показати матусі. Реальні діти вередують і закочують істерики через те, що не можуть знайти жовтий олівець або тато перемкнув "Лунтика". Вони плачуть, розкидають іграшки і знайдуть привід для нових істерик.

Тим, хто не може впоратися з дитячими капризами, психологи дають цінну підказку: фразу, що "приборкує" будь-яку дитину.

Кризи трапляються. І не тільки з чоловіками "за сорок", яким раптом різко хочеться купити машину, тому що вона яскравіша і позалицятися до студенток.

Популярні новини зараз
Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Криза – це неминучий етап нормального дитячого розвитку, що підтвердить будь-який психолог. Особливо гостро вона проявляється в 5 років: з одного боку, дитинча вже не так сильно залежить від мами і хоче робити все сама, з іншого – цілком усвідомлено відчуває себе центром Всесвіту.

Саме на 5-6 років припадає пік дитячих істерик. Щоб не витратити всі запаси ангельського терпіння за один рік, дитячі психологи радять наступне.
Коли дитина знову закотить істерику через дрібницю, треба спокійним тоном (дивлячись в очі) задати йому питання: це маленька, середня чи велика проблема? А потім запитати, яке рішення запропонував би сам малюк.
Цей відомий в психології прийом змушує дітей задуматися і вже з ранніх років вчить аналізувати свої почуття, відокремлювати значуще від дрібницю, шукати конструктивні рішення. Нехай і на "примітивному", дитячому рівні.
Ефект вражає: практично всі діти перестають хникати і йдуть на нормальний контакт з дорослим. Але мало запитати, батькам потрібно обов'язково вислухати відповідь.

І якщо привід істерики буде позначений, як "велика проблема", то варто приділити дитині трохи більше часу і допомогти її вирішити. Навіть, якщо це означає переключити з новин на "Лунтика".
На жаль, готових рецептів виховання щасливих і самодостатніх людей не існує. Але багата практика дитячих психологів точно не буде зайвою.

Як повідомляв портал "Знай.uа", глава Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун продовжує свій курс на збереження здоров'я нації. На цей раз голова Моз торкнулася важливої і болючої на сьогодні теми – як зберегти психічне здоров'я в умовах шаленого і тяжкого життя, особливо гостро це стосується самого молодого покоління. Так, Супрун дала кілька рекомендацій батькам і в деталях пояснила, що потрібно виконувати щодня.