10 травня Господарський суд Київської області виніс рішення, яким фактично розвінчав звинувачення ПАТ "Київоблгаз" в розкраданні Броварським алюмінієвим заводом природного газу на суму майже 48 мільйонів гривень.

Про це йдеться в заяві БрАЗ.

Наголошується, що в грудні 2017 року "Київоблгаз" пред'явив одному з орендарів Броварського алюмінієвого заводу претензії в некоректній роботі лічильника природного газу. Наслідком цього, на думку газового оператора, стало необліковане споживання газу, яке тривало протягом півтора року.

"Отримавши відмову в оплаті необґрунтовано пред'явленої претензії, ПАТ "Київоблгаз" вирішив втягнути у розгляд Броварський алюмінієвий завод (на території якого знаходився вузол обліку газу), вибравши шлях тиску на керівництво підприємства. У свою чергу, Броварський алюмінієвий завод, з яким Київоблгаз уникає вступати в прямі договірні відносини з 2017 р., надав своєму орендареві всебічну юридичну підтримку: орендар звернувся до суду за захистом своїх прав та інтересів, прагнучи розібратися в конфліктній ситуації цивілізованим шляхом", - йдеться в заяві компанії.

10 травня в ході судового засідання було встановлено, що лічильник справно функціонував з моменту його встановлення 6 січня 2016 р. Це підтверджено численними актами перевірок та експертизами.

Популярні новини зараз

Пухнастий герой доставив на берег потопаючого бабака: прокатався на спині з вітерцем

Принесуть біду і бідність: які речі не варто купувати і зберігати в домі

9-річна донька Ані Лорак вразила різкими змінами зовнішності: Мурат допоміг

Ані Лорак приголомшила радісною новиною, чекала цілий рік: "Моя особиста історія"

Показати ще

У БрАЗ додали: "В суді головний метролог ПАТ "Київоблгаз" визнав той факт, що в 2017 р., в ході планової перевірки обладнання, він разом зі своїми фахівцями провів маніпуляції з лічильником з численними порушеннями і в неатестованій лабораторії. У підсумку, претензії газового монополіста до орендаря Броварського алюмінієвого заводу, засновані на сфабрикованих даних, були визнані судом неправомірними".

"З моменту виникнення господарського спору наше підприємство зазнавало тривалого тиску з боку "Київоблгазу" в стилі "лихих дев'яностих". У грудні минулого року ми неодноразово піддавалися силовим атакам, вжитими працівниками монополіста під прикриттям неідентифікованих "тітушок", які намагалися відключити від газопостачання. 21 грудня 2017 р., в порушення усіляких правових процедур, "Київоблгаз" припинив постачання газу на завод, що призвело до зупинки безперервного циклу виробництва і спричинило значні збитки. Все це відбувалося в розпал опалювального сезону і від "перекриття вентиля" "Київоблгазом" постраждав не тільки наш завод, але і ряд інших підприємств, розташованих в броварський промзоні" – заявив Сергій Шапран, голова правління групи компаній Alumeta Group, частиною якої є Броварський алюмінієвий завод.

Він також заявив про намір добитися компенсації збитків, пов'язаних з порушенням безперервного циклу роботи підприємства.