Найулюбленіший та найважливіший продукт національної кухні – сало вже далеко не кожному українцю по кишені. І саме сало серед усіх інших продуктів здорожчало чи не найбільше.

За рік продукт підскочив в ціні майже вдвічі, – пише ТСН.

Ще на початку 2017 року за кілограм сала на ринках Києва, наприклад, просили від 40 гривень. Сьогодні ж ціна стартує від 70 грн.

За словами експертів, серед головних причини такого стрибка – це зменшення поголів'я свиней. Виробники і урядовці вже пояснили - кабанчиків косить африканська чума. Через неї довелося знищити 650 тисяч голів. Відтак і здорожчало сало та м'ясо.

Популярні новини зараз
Данило Гетманцев хоче підвищити податок для українців: "Вже зафіксували" Дружина Євгена Кошового з "Квартал 95" показала таємне "бойове мистецтво" окупантів: "Битва лопухами" Євген Клопотенко з "МастерШеф" винайшов заміну шаурмі і чебурекам: "Два роки мріяв" Микола Томенко: "А що там з нашими, українськими гнидами?"
Показати ще

У сусідніх країнах, де теж полюбляють сало, ціни ще вищі.

"Наприклад, кілограм сала в Білорусі буде коштувати на рівні 3 доларів (понад 80 грн). 3,10-3,15 долара – кілограм смальцю в Польщі. Коли Держстат України виводить ціну в 68 гривень, він бере середню ціну в Україні", - говорить виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Експерти дають невтішний прогноз. Якщо українське сало значно обійде в ціні продкт сусідніх Польщі та Білорусі, то доведеться споживати імпортну свинину.

Дивіться все про здорожчання продуктів

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", українцям розповіли, які продукти здорожчають перед Новим роком.