Український уряд анонсував ще одне підвищення пенсій. Так вийшло, що переважна більшість тих, чиї доходи збільшаться, жінки. Міністр соціальної політики Андрій Рева повідомив про майбутнє підвищення пенсійних виплат для трьох мільйонів громадян України.

Підвищення виплат в першу чергу торкнеться українців, які мають солідний робочий стаж, але при цьому одержували невелику заробітну плату. Зараз цим людям виплачується мізерна пенсія. Таким чином, за словами Реви, дохід зросте у трьох мільйонів українців, з яких 2,5 мільйона - жінки.

Мова йде в основному про громадян, які працювали в структурі сільського господарства – на фермах і колгоспах. У Міністерстві уточнили: йдеться не про будь-які зміни основної формули розрахунку пенсії.

"Мова йде про введення додаткових гарантій для тих, хто повністю виконав умови пенсійного страхування (має великий стаж, але отримував маленьку зарплату)", - пояснюють у відомстві.

Популярні новини зараз

Зеленський підписав новий військовий закон - забрати на фронт зможуть навіть без мобілізації

У "Зайки" є інший? Учасниці "Холостяка" накинулися на Юлю зі звинуваченнями

Регіна Тодоренко здолала Ані Лорак, вік дав про себе знати: "Не дівчинка вже"

Кароль "зганьбилася" на "Голос країни" і викликала гнів фанатів: "Тіна - розчарування дня"

Показати ще

Цей етап підвищення пенсій Рева анонсував ще в березні 2018 року, у той період уряд тільки визначав механізм вирішення проблеми.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що кожен другий українець залишиться без пенсії. З 2019 року українці відчують на собі зворотний бік пенсійної реформи. Разом з осучасненням пенсій і новим правилом перерахунку виплат, посилили і вимоги. Якщо у потенційного пенсіонера не буде 26 років стажу, то піти на відпочинок у 60 років не буде можливості. Поступово "норма" посилиться. До тих пір, поки в 2028-му тільки 55% українців вийдуть на "заслужений відпочинок" вчасно. Іншим громадянам доведеться працювати до 63 і 65 років.

Сучасні українці в кращому випадку починають працювати в 21 рік, розповідають в Інституті демографії та соціальних досліджень. Згодом ця цифра буде зсуватися. Якщо ще кілька років тому школу закінчували в 16 років, то зараз багатьом випускникам – 18. Якщо до цієї цифри додати п'ять років у ВНЗ, то трудові будні їм "світять" тільки з 23 років. У той же час лікарі можуть отримати повну медичну освіт тільки до 25-26 років. За новими правилами вони зовсім не зможуть претендувати на пенсію в 60 років.