Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що уряд планує ще одне підвищення пенсій. Воно стосується українців, які мають великий стаж, але отримували мінімальну зарплату, тому зараз отримують маленьку пенсію.

За словами міністра, виплати зростуть у 3 млн пенсіонерів.

"З цих 3 млн громадян - 2,5 млн жінок, які мають повний страховий стаж, тобто 30 і більше років, - зазначив Рева. - Вони працювали в сільській місцевості, на фермах, в колгоспах. Вони отримували мізерну зарплату".

Рева заявив, що Мінсоцполітики зараз працює над підвищенням.

Популярні новини зараз

"Ідеальний чоловік" Льоша Тригубенко не став новим "Холостяком": головна причина з перших вуст

Пішов з життя тато Насті Каменських, співачка не стрималася: "Приходь частіше у снах"

Пішов з життя брат мільярдера Ріната Ахметова (оновлено)

Епіфаній відшукав у Біблії пророцтво для України 100-річної давнини

Показати ще

"Ми плануємо вирішити цю проблеми під час проведення другого етапу пенсійної реформи. Яким способом? Ми вирішимо це разом з Верховною Радою", - підкреслив глава Мінсоц.

У Міністерстві соцполітики ще в березні заявляли, що готують ще одне підвищення пенсій.

Для цього Мінсоцполітики розробляло зміни в законодавство. У міністерстві повідомляли, що пенсії підвищать тим українцям, які працювали в бюджетних установах (медичним працівникам і працівникам дошкільних навчальних закладів) і колгоспах. Ця категорії українців отримали незначне підвищення пенсій в рамках "осучаснення" з жовтня 2017 року.

При цьому в Мінсоцполітики підкреслювали, що мова не йде про зміну основної формули розрахунку пенсії. "Мова йде про введення додаткових гарантій для тих, хто повністю виконав умови пенсійного страхування (має великий стаж, але отримував маленьку зарплату)", -пояснює нововведення у відомстві.

Міністерство проробляло різні варіанти і відповідні розрахунки для змін. Але поки незрозуміло, який механізм підвищення запропонують в Мінсоц і як, власне, виплати будуть перераховуватися.

Нагадаємо, після прийняття пенсійної реформи Кабміну Гройсмана виплати зросли для 10,2 млн пенсіонерів (90% від загальної кількості), середній розмір підвищення склав близько 600 грн (середня пенсія зросла до 2 480 грн).

Правда, майже 7 млн ​​пенсіонерів отримали підвищення лише на суму до 500 грн.

При цьому найвищий середній розмір пенсій в Україні - у суддів, народних депутатів і співробітників прокуратури.

У 2018-му році уряд підвищив пенсії військовим і силовикам (500 тис. Чоловік). Їх середня пенсія зросла з 2,6 тис. грн до близько 4 тис. грн.

Крім того, уряд підвищив пенсії для працюючих пенсіонерів. Виплати зросли у 2 млн громадян, які мають не менше двох років страхового стажу після призначення пенсії. Середній розмір підвищення склав 75 ​​грн.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що останнім часом в Україні почали затримувати пенсійні виплати для переселенців. Це відбувається через зміни та уніфікацію графіка виплат, якими займається Пенсійний фонд.