Кабінет міністрів України прийняв рішення про продовження спецзобов'язань "Нафтогазу", який з 1 серпня підвищив ціну на газ для промисловості, на продаж газу за зниженими цінами для потреб населення до 1 жовтня 2018 року. Про це повідомляє strana.ua. У тексті постанови Кабінету міністрів від 29 серпня говориться, що ціни на газ для населення не будуть зростати до кінця вересня.

Спецзобов'язання для "Нафтогазу" полягає в тому, що компанія отримує право на закупівлю газу для потреб населення України за ціною, яка розраховується не за ринковими методами, а залежить від середньорічних цін на газ на європейському хабі.

Нагадаємо, що зараз співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається з-за відсутності компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. Зокрема, мова йде про зрівняння цін на газ для населення та для промисловості, а також щодо збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП. Зазначимо, що 28 серпня в Національному банку повідомили, що очікують зарахування траншу МВФ у розмірі майже 2 мільярди доларів до кінця осені.

Раніше повідомлялося, що українці, які стоять на обліку в центрах зайнятості, які будуть відмовлятися від підходящих варіантів роботи, втратять статус безробітного і відповідно втратять можливість отримувати субсидію.

"За відмову від двох підходящих варіантів роботи особа знімається з обліку, тому що людина не бажає працевлаштуватися", – заявила начальник відділу центру зайнятості Тетяна Говорун.

"Якщо людина працездатного віку не хоче працевлаштуватися, не хоче перекваліфіковуватися, така людина отримувати субсидію не може", – зазначив керівник Директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

Нагадаємо, що рішення про підвищення цін на газ приймуть після коригування системи субсидій.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що уряд назвав ще одну умову для отримання субсидій.

Також "Знай.uа" писав головні міфи про субсидії.