В уряді прийняли рішення, що стосується погашення боргів за світло для окупантів Донбасу, - пише Politeka. Як заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк, Україна не буде виплачувати борги за електроенергію окремих районів Донецької та Луганської областей, які зараз знаходяться під окупацією.

В ході засідання Кабінет міністрів затвердив законопроект про особливості погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії, яким, серед іншого, пропонувалося погасити борги споживачів на окупованих територіях на сході України за рахунок державного бюджету. Одночасно з цим Міністерству фінансів доручено протягом трьох днів виключити з тексту документа норми про погашення заборгованості за рахунок бюджетних коштів.

«Ми відкидаємо будь-які вимоги, що стосуються компенсації погашення заборгованості за рахунок бюджету», — сказав Данилюк.

Варто зазначити, що з липня 2019 року в Україні має запрацювати нова модель оптового ринку електроенергії, де буде створена товарна біржа та ліквідовано ДП «Енергоринок». На сьогодні дебіторська заборгованість ДП «Енергоринок» складає 29,8 мільярда гривень, а кредиторська – 28,1 мільярда гривень. Тому Міненерго запропонувало шляхи для ліквідації заборгованості.

Популярні новини зараз

Палкий коханець міцно застряг у своєї колишньої: ледве дихав та втрачав свідомість

Українські вчителі знайшли, чим зайнятися на канікулах - гарують у Польщі за 5 тисяч доларів на місяць

Індекс Біг-Мака: долар в Україні має коштувати 11,5 гривень

Слава Камінська з НеАнгелів зважилася змити макіяж і "засвітити" своє справжнє обличчя: і пластика не потрібна

Показати ще

Раніше також стало відомо, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості внесло в законопроект «Про особливості погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електроенергії» пропозицію – у Кабміні пропонували погасити борги ОРДЛО за електроенергію грошима державного бюджету.

У пояснювальній записці до законопроекту Міненерго вказувало, що вуглевидобувні підприємства на початок року заборгували 11,34 мільярда гривень. Ці борги також запропоновано виплатити коштами державного бюджету, а частина їх списати.

Як будуть платити за борги ОРДЛО

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що в Україні посилили відповідальність за несплату аліментів. Майже 100 тисяч боржників за аліментами тепер не зможуть виїхати за кордон, поки не повернуть потрібну суму. Це підтвердив міністр юстиції України Павло Петренко. Планується також відбирати водійські права у 90 000 чоловік, а ще 80 000 – заборонити володіти зброєю і полювати.