З початком неоголошеної війни на Сході на ринку нелегальних автомобілів з’явився новий гравець – транспортні засоби з непідконтрольних територій.

Про це повідомляє Інформатор.

"Коштують вони значно менше, проте яким способом власники отримали ці автівки – можна лише здогадуватися", – йдеться у сюжеті журналістів.

Голова громадянської ініціативи "Права справа" Дмитро Снєгирьов вважає, що більшість машин, які фігурують в дешевих оголошеннях про продаж – це "віджаті" та крадені автомобілі.

“2014-2015 роки, саме в цей період була зафіксована найбільша кількість “віджимів” власного транспорту як індивідуального, так і колективного. Йшлося і про престижні іномарки, вартістю від 30 тисяч умовних одиниць, і відповідно, великі вантажні машини”, – каже він.

Популярні новини зараз

Українські студенти та викладачі розповіли, як ставляться до дистанційки: "Абсурдне рішення"

Дотримання норм або порушення прав? Мережа кінотеатрів змусила українців приходити з ПЛР-тестами

Настя Каменських зайняла місце Каті Осадчої після пологів: розповість про весілля Alyona Alyona і "походеньки" Клопотенко

Україну засипало снігом, погода з'їхала з глузду у вересні

Показати ще

Так на ринку вживаних авто з’явилася ціла низка дешевих, але сумнівних машин. Елітне авто вартістю від 40 і вище тисяч доларів вам запропонують за ціною чи не вдесятеро дешевше, але є один нюанс.

“Вас одразу попереджають, що ви пересуватися можете виключно в межах невизнаних республік, бо на території України, контрольованій ЗСУ, ці авто знаходяться в розшуку. Їх власники або фізично знищені, або ця техніка знаходиться в базі розшуку як конфіскована”, – уточнює Дмитро Снєгірьов.

Так звані “авто для внутрішнього пересування” на сайтах оголошень можна зустріти із характерними номерами “ЛНР” та “ДНР”. Усі продавці одразу запевняють: автомобіль безпроблемний та на постійній реєстрації. Для зв’язку зазвичай використовують популярні інтернет-меседжери. Ми поспілкувалися з десятками продавців, більшість з яких запевняли: проблем з оформленням немає, автомобіль повністю “чистий”. Деякі пропонували авто на обмін, а хтось навіть був не проти вивезти автівку із зони АТО.

Перш за все, ми вирішили з’ясувати, чи можливо доставити такі машини на підконтрольну територію.

Юристи пояснюють: вивезти таку автівку просто неможливо.

Денис Писаний, юрист: “Ні в Україні, ні в Росії зазначені номери не визнаються. Якщо зазначена автівка буде проходити блокпост, її обов’язково, скоріш за все, поставлять на штрафмайданчик”.

“Якщо говорити про терористичні псевдореспубліки, не визнані ні Україною, ні міжнародною спільнотою, то фактично такий номерний знак недійсний, а машина вважається такою, що просто їздить без номерів. До того ж власник автомобіля при перетині лінії розмежування повинен мати документ про реєстрацію транспортного засобу встановленого зразка. Якщо ж якимось чином вдалося вивезти таку автівку на підконтрольну територію – довго вона все одно не проїздить”, – наголошує експерт організації «LEAD OFFICE» Тарас Гук.

“Якщо є будь-які там псевдореспубліки, які підконтрольні там чи Росії, чи іншим країнам, які не визнані Україною, і тут якимось чином їздять автомобілями з такими номерними знаками і документами, виданими такими державами псевдо чи квазі, то такі будуть автомобілі точно затримані, а такі випадки вже були в Україні, в тому числі і в Києві”, – нагадує Тарас Гук.

Дослідивши оголошення, ми бачимо, що більшість автомобільних номерів з окупованих територій – це проста заміна іноземних знаків. Машини з-за кордону з мінімальними витратами залюбки перереєстровують на нових власників з ОРДЛО, – йдеться у статті.

Проте виїхати за межі окупованих районів Донецької і Луганської областей на такому транспортному засобі, а тим паче вирішити його правову долю – навряд чи вдасться. Це підтверджують і власники автомобілів.

Сюжет ЗМІ.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що знайдено кращий засіб від викрадення велосипедів.