У прес-службі уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової стверджують, що стан Сенцова "відносно стабільний".

Про це повідомив прес-секретар Москалькової Олексія Зловедова.

"Я вчора розмовляв з уповноваженим з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Анатолієм Саком, він на моє прохання дзвонив лікаря, який спостерігає Олега Сенцова в колонії. За словами лікаря, стан відносно стабільне", - заявили у Москальвокої.

Разом з тим варто відзначити, що український режисер, політв'язень Кремля Олег Сенцов, ув'язнений у колонії міста Лабитнангі в Росії, перебуває у поганому стані. Зокрема, у нього сильно знизився гемоглобін, що призвело до анемії, а також дуже низький пульс, близько 40 ударів на хвилину.

Про це повідомив адвокат Дмитро Дінзе після відвідин Сенцова. Так, він розповів, що в ув'язненого режисера настають серйозні проблеми з серцем та його вже кілька разів намагались переконати виїхати до місцевої лікарні для госпіталізації.

Крім того він повідомив, що стан режисера погіршується, ще й через те, що у колонії, де він перебуває стало дуже тепло, а в нього нині погана переносимість спеки. Олег відчуває слабкість в усьому тілі.

Популярні новини зараз
Екстрасенс Макс Гордєєв попередив про можливість повторного наступу окупантів на Харків: "Тримайтеся" Ціни на гречку досягли сезонного мінімуму: які цінники на полицях магазинів Українцям можуть скасувати індексацію зарплат через зростання інфляції: що буде з виплатами І Приват, і Ощад, і будь-який інший банк: українці ризикують залишитись без грошей, як врятуватися
Показати ще

На питання про те, чи є можливість, що Сенцов припинить голодування, адвокат відповів, що припиняти голодування політв'язень не планує.

Також українець заявив, що він проти примусового переведення його до цивільної лікарні міста, де він відбуває покарання, адже працівники закладу ставляться до нього дуже агресивно.

Він також проти переведення його у лікарню деінде, "оскільки просто не витримає етапування і може померти".

Разом з тим варто відзначити, що відомий лікар-реаніматолог Віктор Васильєв розповів, що український політв'язень Олег Сенцов через тривале голодування наближається до критичного стану, коли вже не можна буде вивести його на нормальний рівень життя.

Крім того він розповів, що вже найближчим часом можуть розпочатись незворотні процеси в організмі Олега Сенцова. Лікар зазначив, що організм ув'язненого українця почне використовувати білки для життєдіяльності, проте їх досить мало.

"Якщо говорити про термінальний період такого тривалого голодування, то він, судячи з того, скільки Олег Сенцов голодує, вже недалеко. Організм почне для вироблення енергії застосовувати білки. Це те, з чого наш організм збудований. Цей період – нетривалий. Достатньо кількох днів і тоді вже зміни в організмі можуть стати незворотними, хоча зараз можливість відновлення в Олега є", - заявив Васильєв.

Олег Сенцов: Кінець близький

Нагадаємо, відомий письменник написав листа Сенцову.

Як повідомляв "Знай.ua", до Сєнцова навідався небажаний гість.

Також "Знай.ua" писав, що ще двоє українців потрапили в щупальці Кремля.