Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд має намір подати президенту Росії Володимиру Путіну офіційне прохання про помилування українського режисера Олега Сенцова.

Про це повідомив заступник генсека РЄ Даніель Гольтген.

"У понеділок (25 червня - Ред.) Ягланд подасть прохання про помилування Сенцова", - зазначив Гольтген.

Відзначається, що генсек як керівник РЄ має право це зробити відповідно до Європейської конвенції з прав людини.

Крім того варто відзначити, що раніше український політв'язень Олег Сенцов, який продовжує голодування в російській колонії, спростував цинічні слова уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової, які не піддаються здоровій логіці, про "лікувальне голодування" і набір ваги.

Про це після зустрічі з режисером розповів його адвокат Дмитро Дінзе, який допустив, що, Москалькову міг дезінформувати уповноважений з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Анатолій Сак, який регулярно відвідує українця.

Популярні новини зараз

Приват24 припиняє роботу: у банку попередили українців

Епідемія чи кінець світу? Сотні ворон загадково загинули в один день, орнітологи розгублені

Як взимку зекономити до 80 % на опаленні: українці знайшли дієвий спосіб – "по-радянськи"   

Україну засипало снігом, погода з'їхала з глузду у вересні

Показати ще

За його словами, Сенцов розповів, що Сак фотографував його, проте відмовився передати фото уповноваженому з прав людини Верховної Ради України Людмилі Денисовій, коли її не пустили в колонію.

"Кожен день Сенцов п'є по 3,5 літра води, йому капають крапельницю з великою кількістю глюкози, амінокислот і поживних вітамінних речовин. Ніяке голодування він не припиняв", - підкреслив адвокат.

Як відомо, Сенцов знаходиться в окремій палаті медчастини колонії, лікарі якої роблять все можливе для збереження його життя. У політв'язня загострилися проблеми з серцем і нирками. За свідченням лікарів колонії, кризова ситуація зі здоров'ям режисера може наступити в найближчий час.

Водночас 25 червня залізничний районний "суд" Сімферополя, розгляне клопотання захисту на умовно-дострокове звільнення ще одного в'язня Кремля Володимира Балуха.

Більше третини призначеного йому терміну він вже провів у СІЗО.

Крім того варто додати, що політв'язень кримчанин Володимир Балух тримає 96-й день голодування на знак протесту проти його незаконного утримання в СІЗО, а також десятків інших українських в'язнів в РФ і на захоплених окупантами територіях.

Відомо, що під час більш ніж тримісячної голодування Балух сильно схуд і отримав безліч проблем зі здоров'ям.

Обмудсмен Людмила Денисова попросила Червоний хрест терміново відвідати політв'язня і надати йому посильну медичну допомогу, так як "життя Володимира знаходиться під угозой".

Тим часом, адвокат політв'язня Ольга Дінз тиск в СІЗО пов'язує також з тим, що скоро буде розглядатися клопотання про УДЗ Балуха по справі про патронах. Зараз, за її словами, керівництво ізолятора намагається зробити в'язневі "негативну особистісну характеристику", щоб у суду були підстави в УДО відмовити.

Почуваюся більш-менш, лише сильна слабкість. Олег Сенцов написав листа українській акторці

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Україна проведе обмін політв'язнів.