В Україні значно збільшать покарання для любителів незаконного полювання. Відповідний наказ підготувало Державне агентство лісових ресурсів спільно з Мінагрополітики та Мінприроди.

Документ "Про затвердження Такс для обчислення розміру відшкодування збитків, завданих унаслідок порушення законодавства у галузі мисливського господарства та полювання (крім видів, занесених до Червоної книги України)" вже пройшов процедуру держреєстрації в Мін’юсті.

Штрафи для браконьєрів в середньому збільшили в 4 рази. Таке суттєве зростання фінансового покарання пояснюється тим, що порушник має компенсувати кошти, які спрямують на відтворення знищених тварин у угіддях.

З введенням змін за незаконне вбивство лося доведеться заплатити до 80 тисяч гривен. Раніше сума штрафу не перевищували 20 тисяч. Штрафні санкції підвищили на всі види тварин.

Сума відшкодувань зросла й на незаконне добування або знищення хутрових і птахів. Наприклад, за незаконного впольованого бобра доведеться заплатити 10 тисяч гривень. Раніше сума була на рівні 2,6 тисяч.

Популярні новини зараз
Потужна магнітна буря накриє Землю у найближчий час: штормити буде 3 дні Екстрасенс Макс Гордєєв розкрив, хто насправді винен у конфлікті України та Польщі Благодійний фонд допоможе українцям пережити зиму: як отримати гроші на дрова, брикети та вугілля Пенсійний фонд звернувся до українців: цей важливий нюанс має знати кожен
Показати ще

Підвищили штрафи й за знищення чи пошкодження гнізд, нір, бобрових загат, інших жител тварин. Вони підскочили у 5-10 разів.

Нововведення вступлять в силу після публікації наказу в Офіційному віснику Мін’юста, яке заплановане на 25 липня 2017 року. Але браконьєрам загрожує не лише фінансове покарання. За порушення їх можуть притягнути до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, Держлісагентству вдалося значно наростити запаси деревини в українських лісах.