Україна знаходиться на порозі катастрофи на ринку праці, через те, що умови оплати на вітчизняних підприємствах не витримують конкуренції із пропозиціями із закордону

Про це заявив народний депутат, засновник політичної партії "ОСНОВА" Сергій Тарута в ефірі новинного порталу Запоріжжя "Індустріалка".

"Зараз з України масово їдуть фахівці, водії, кранівники, представники інших робочих спеціальностей. У нас з металургійного комбінату "Азовсталь" їде кранівник, тому що за кордоном платять великі гроші, і ми не можемо цей процес зупинити. Це практично національна катастрофа. Я не розумію, чому керівництво країни не бачить цієї проблеми. Таке враження, що це робиться навмисно, щоб зробити Україну аграрної і сировинною країною. Адже їдуть фахівці своєї галузі, в кожного з яких держава вклала величезні гроші", – зазначив Сергій Тарута.

Засновник партії "ОСНОВА" також зауважив, що приватні підприємства більш успішно протидіють цим тенденціям, аніж ті підприємства, що знаходяться у державній власності.

"Ми бачимо, що там, де є стратегічний власник – підприємство розвиватися, де державний власник, на жаль, підприємство вмирає. Минулого тижня, ми з колегами з партії "ОСНОВА" відвідали на Донбасі багато підприємств: Слов’янська, Краматорська, Красного Лиману, Бахмат і бачимо, як йдуть справи. Деякі підприємства, які встигли модернізуватися, сьогодні вже випускають інноваційну машинобудівну продукцію. Але є й інші приклади, наприклад в Слов’янську на одному підприємстві директор сам працює біля верстата, тому що немає людей. І це, на жаль, ситуація з якою ми стикаємося щодня", – констатував народний депутат.

Популярні новини зараз

Головне за 26 листопада: від 62 тисяч за пологи, соцдопомога у 100 тисяч, перший суперник збірної України на ЧС-2022 і "беззаконня" Тіни Кароль

Головний хореограф "Танці з зірками" Шоптенко зробила гучну заяву перед фіналом: "Відправлюся на..."

Зірку серіалу "Моя прекрасна няня" поховали: донька ридала над труною, а Сергій Жигунов навіть не приїхав

"Холостячка" Ксенія Мішина зізналася, чого хотіла найбільше за все, Олександр Еллерт до цього не додумався

Показати ще

Крім того, Сергій Тарута додав, що поточний рівень зростання української економіки не здатен зупинити негативних тенденцій на ринку праці та забезпечити модернізацію промисловості України.

"В цьому році зростання економіки в Польщі 4,2%, а у нас, на жаль, близько 2% і хочу сказати, що я сам був присутній, при тому як ці 2% "натягували", це все маніпуляція, насправді ніякого зростання немає. У нас нульова точка, щоб ми далі не руйнувалися. Величезний борг, борг який необхідно обслуговувати, а по поверненню, він практично не підйомний. Тому нам потрібне зростання економіки від 10 до 15%, іншого позитивного сценарію для України не існує. Тоді у нас буде йти модернізація всієї промисловості, всієї інфраструктури та енергетичної, і промислової, і логістичної і в тому числі житлово-комунальної", – резюмував засновник партії "ОСНОВА".