У Запоріжжі співробітники СБУ блокували операцію російських спецслужб з вивезення товарів військового призначення для потреб збройних сил РФ.

Контррозвідники спецслужби встановили, що представники російських військово-промислових компаній намагалися організувати канал поставок з України виробів, необхідних для забезпечення військово-морського флоту Росії. Про це повідомляє Служба безпеки України.

"Зловмисники розробили механізм постачання товарів через підконтрольні комерційні структури в одній із європейських країн", — йдеться у повідомленні.

Виготовлену запорізьким підприємством продукцію підозрювані планували постачати до РФ, кажуть в спецслужбі.

"Замовником оборудки були російські структури, які спеціалізуються на оснащенні та комплектації атомних підводних човнів, зокрема тих, що базуються в анексованому Криму", — повдіомляє СБУ.

Вилучено документацію та партію військових товарів, які планувалось доставити в Росію.

Відкрито кримінальне провадження за ст.111 (державна зрада) і ст.333 (незаконне вивезення за межі України сировини, матеріалів, обладнання, технологій для створення зброї, а також військової та спеціальної техніки) Кримінального кодексу України. Ведуться слідчі дії.

Агентства "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерела в правоохоронних органах повідомляє, що йдеться про ТОВ "Азовська кабельна компанія", створене на базі бердянського заводу "Азовкабель". Підприємство виготовляло кабелі для підводних човнів РФ і до 2014 року безпосередньо продавало свою продукцію для ВМС РФ.

За даними джерел, після введення Україною антиросійських санкцій, "була розроблена схема ввезення в РФ кабелів для російських підводних човнів через одну з прибалтійських компаній".

Як повідомляв портал "Знай.ua", на Харківщині українські силовики затримали російського інформатора, котрий тривали час працював офіцером Національної поліції області.

За даними СБУ, під безпосереднім керівництвом прокуратури вдалося перекрити злочинну діяльність агентурної мережі Головного Генштабу Збройних сил РФ.