Українська компанія налагодила схему поставок агресору військових товарів

поділитись
СБУ блокувала вивезення з України деталей для російського військового флоту

У Запоріжжі співробітники СБУ блокували операцію російських спецслужб з вивезення товарів військового призначення для потреб збройних сил РФ.

Контррозвідники спецслужби встановили, що представники російських військово-промислових компаній намагалися організувати канал поставок з України виробів, необхідних для забезпечення військово-морського флоту Росії. Про це повідомляє Служба безпеки України.

"Зловмисники розробили механізм постачання товарів через підконтрольні комерційні структури в одній із європейських країн", — йдеться у повідомленні.

Виготовлену запорізьким підприємством продукцію підозрювані планували постачати до РФ, кажуть в спецслужбі.

"Замовником оборудки були російські структури, які спеціалізуються на оснащенні та комплектації атомних підводних човнів, зокрема тих, що базуються в анексованому Криму", — повдіомляє СБУ.

Вилучено документацію та партію військових товарів, які планувалось доставити в Росію.

Відкрито кримінальне провадження за ст.111 (державна зрада) і ст.333 (незаконне вивезення за межі України сировини, матеріалів, обладнання, технологій для створення зброї, а також військової та спеціальної техніки) Кримінального кодексу України. Ведуться слідчі дії.

Агентства "Інтерфакс-Україна" з посиланням на джерела в правоохоронних органах повідомляє, що йдеться про ТОВ "Азовська кабельна компанія", створене на базі бердянського заводу "Азовкабель". Підприємство виготовляло кабелі для підводних човнів РФ і до 2014 року безпосередньо продавало свою продукцію для ВМС РФ.

За даними джерел, після введення Україною антиросійських санкцій, "була розроблена схема ввезення в РФ кабелів для російських підводних човнів через одну з прибалтійських компаній".

Як повідомляв портал "Знай.ua", на Харківщині українські силовики затримали російського інформатора, котрий тривали час працював офіцером Національної поліції області.

За даними СБУ, під безпосереднім керівництвом прокуратури вдалося перекрити злочинну діяльність агентурної мережі Головного Генштабу Збройних сил РФ.

Автор матеріалу: 
Надія Царук
Теги: 
російські, спецслужби, Запоріжжя, СБУ
Найдоступніший електромобіль на українському ринку - "Rover Quick 2000"
0
0
09:16 25.04.2018
"Контрабандний холодильник можна вибрати поки стоїш в черзі за паспортом"
0
0
08:56 25.04.2018
Окупанти використовували заборонену артилерію
0
0
08:50 25.04.2018
Звичайна питна вода відправила десятки дітей до лікарні
0
0
08:35 25.04.2018
Обвинувачений Геннадій Дронов відмовився надати свідчення
0
0
08:25 25.04.2018