НАТО поки що виключило можливість для України приєднатися до програми під назвою Enhance Opportunity Program (Розширення можливостей).

Про це заявив заявив глава представництва України при НАТО Вадим Пристайко.

"На сьогодні це дійсно той формат, який дозволяє об'єднати навколо НАТО клуб найближчих партнерів, які з різних причин не є союзниками, але готові тісно взаємодіяти, часто в технічних питаннях, в ході спільних операцій і навчань. Тобто, чисто формально ця програма не є "проривом" або навіть механізмом євроатлантичної інтеграції. І хоча Україна з готовністю бере участь у всіх форматах взаємодії, ми також повинні цінувати ту близькість з Альянсом, яку дає нам статус особливого партнера, яким є наша держава для Альянсу. Цікавий для України цей черговий формат? Так.

Є значна додаткова вартість цього формату для нас? Треба уважно вивчати наші сучасні потреби і потреби Альянсу. Готовий НАТО зараз запросити Україну до цієї програми? Ні", - зазначив Пристайко.

Популярні новини зараз

Карантин в Україні продовжать восени: у МОЗ оцінили можливість введення локдауну

"Колишній" Наді Дорофєєвої Позитив зробив відверте зізнання після розлучення: "Не було півтора року"

Помер експрем'єр і голова СБУ Євген Марчук: зупинилося серце

Настя Каменських і Потап відпочивають з мамами: як виглядають свекруха і теща подружжя

Показати ще

Глава представництва НАТО також додав, що НАТО запросило п’ять учасників для роботи і в подальшому, українське ж питання ще залишається відкритим і навряд чи можна чекати на успішне його завершення до початку саміту "Україна – НАТО".

"Черговий трирічний огляд ефективності програми завершився півроку тому. Всі п'ять учасників, а це Австралія, Фінляндія, Грузія, Йорданія і Швеція, запрошені до участі в її роботі і в подальшому. Ми беремо участь в переговорах з цього питання. Не думаю, що ця робота буде завершена до саміту Україна-НАТО ", - підкреслив Пристайко.

Представники Альянсу відповіли на лист Трампу

Прихильники Сполучених Штатів в Північноатлантичному Альянсі відповіли на критику Дональда Трампа, який в своєму листі-зверненні висловив невдоволення стосовно військових витрат країн НАТО.

Видання Time пише, що глава Білого дому написав досить різкі листи главам кількох країн-членів Альянсу як раз перед самітом, який повинен відбутися в Брюсселі 11-12 липня. Президент США дорікнув учасників НАТО, що ті витрачають занадто мало на обороноздатність. Трамп попередив, що через недотримання зобов'язань в рамках Альянсу терпіння добігає кінця.

Дивіться: Україна-НАТО. Все заради науки

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", офіцер Російської Федерації Олег Леонтьєв постав перед російський судом і зізнався, що воював на території сусідньої країни.