Скандал з жорстоким побиттям старшиною військової частини на Львівщині солдата В'ячеслава Явного нажахав Україну.

Про це повідомляють ЗМІ.

Однак самі військові кажуть, що випадки нестатутних відносин далеко не поодинокі в армії. Причому такі ситуації є як в тилу, так і в зоні бойових дій.

Як з'ясували ЗМІ, дуже часто ці історії заминають самі ж командири, а солдати бояться зайвий раз поскаржитися - не вірять у справедливість. І для цього у них є всі підстави. Експерти запевняють - потрібна професійна контрактна армія, з гідними зарплатами. Тоді можна буде туди відбирати найкращих, а не всіх підряд.

Командири тиснуть

Мабуть, історія з побиттям солдата у військовій частині А2943 (45-а резервна бригада) - це мало не поодинокий випадок, коли військові вирішили надати розголосу факт того, як насправді командири ставляться до солдатів.

Популярні новини зараз

Колишній партнер "Холостячки" Мішиної зізнався, що потребує допомоги: "Прощайте"

Молода Українка загинула на заробітках в Чехії, гарувала заради сина: "Давидчик більше не обійме маму"

На Львівщині хвора на рак жінка померла після пологів: "Вікуся стала янголом для донечки"

Дівчинка народила в 11 років від великого кохання: як склалася доля наймолодшої мами і трьох малюків

Показати ще

Тоді старшина під час навчальних занять начебто побив солдата В'ячеслава Явного за те, що той поклав голову на парту. В результаті військовому видалили селезінку. До цього командири вивозили Явного в ліс і змушували рити собі яму два на два метри. Крім того, солдати розповіли ЗМІ, що командири вимагають гроші та знущаються з них.

Відзначається, що відразу ж, в частину приїхала перевірка Військової служби правопорядку та академії Сухопутних військ зі Львова.

У Міноборони відразу ж зазначили, що співробітники ВСП детально вивчили ситуацію та склали картину подій, визначили всіх причетних та направили всі необхідні документи до уповноважених органів.

Крім того вони встановили факт зловживання владою та зловживанням службовим становищем підозруваних.

А прес-секретар Сухопутних військ Іван Ареф'єв додав, що буде проведена і медична перевірка потерпілого.

"Там є факти, які підтверджуються, є факти, які поки підтвердження не знайшли або ж вимагають додаткової перевірки. Але і Міноборони, і Генштаб налаштовані покарати винних", - запевнив Ареф'єв.

Хоча самі солдати, що служать в цій частині, розповіли нам, що вже у вівторок командири почали чинити тиск на непокірних. "Двох вранці відправили на перевірку на алкотестери, нічого не виявили, були змушені повернути назад", - повідомив один із солдатів на умовах анонімності.

Невдоволення командирів викликало і те, що військові розповіли ЗМІ, як вони вимагали 800 євро у батьків одного з солдатів - нібито за те, щоб не посадили їх сина. Вони переслали гроші з РФ. Причому чек, що підтверджує цей факт, у бійців є, там вказане і прізвище командира, який отримав гроші. Цей чек опинився в нашому розпорядженні.

Як з'ясувалося, командирів, на яких солдати написали рапорти, навіть не усунули з посади на час проведення розслідування.

Вас обдурили, – харківський військовий спростовує інформацію про резонансне побиття

Нагадаємо, стихія зруйнувала вщент останній захист українських воїнів.

Як повідомляв "Знай.ua" український воїн підпалив себе під стінами Міноборони.

Також "Знай.ua" писав, що найпотужніша зброя за стандартами НАТО не підвела Україну.