Питання підвищення пенсійного віку в Україні розглянуть після того, як в країні покращиться система охорони здоров'я і збільшиться тривалість життя.

Про це заявив заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір.

Замміністра зазначив, що українцям можуть підвищити пенсійний вік після того, як збільшиться тривалість життяпенсіонерів. За словами Шамбіра, українські чоловіки після виходу на пенсію живуть близько 15 років. В той час у Європі, не зважаючи на більш високий вік виходу на пенсію, цей показник становить від 14 до 18 років.

"Якщо будемо покращувати охорону здоров'я, буде рости показник тривалості життя, тоді можна говорити про підвищення пенсійного віку. Коли в 2011 році підвищувався пенсійний вік для жінок, яка була ситуація? Українки жили на пенсії в середньому 25 років, а в Європі в середньому - 20 років", - пояснив Шамбір.

Відзначимо, що з наступного року українці, у яких станом на 1 січня 2018 року було від 15 до 25 років страхового стажу, будуть виходити на пенсію в 63 роки. Для тих, у кого 1 січня 2019 року від 15 до 16 років стажу, вихід на пенсію можливий тільки в 65 років.

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям повідомили, що найближчим часом для них не підвищуватимуть працездатного віку.