Тривалий час у суспільстві існує стереотип, що життя іноземних пенсіонерів безтурботне та забезпечене. Воно уявляється нам як здатність подорожувати на старості, отримати виплати і ні в чому собі не відмовляти. Але чи насправді реалії такі? Порівняємо на фактах та цифрах:

Білорусь

Середня пенсія тут складає близько 150 доларів, але щоб вийти на заслужений відпочинок доведеться працювати 20 років та робити внески до фонду (29% від заробітної плати (28% з яких повинен покривати роботодавець, і лише 1% співробітник). Пенсійний вік у 2017-му тут підвищили: для жінок - 58 років, для чоловіків – 63 роки.

Росія

Популярні новини зараз
Головне за 24 квітня: бунт українців у Польщі, трагедія Каті Репяхової, важливий день та різке підвищення цін Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Трохи більше отримують північні сусіди - 250 доларів. Ставка формується на базі спеціального фонду, куди надходять кошти від кожного платника податків, а ділиться потім на дві частини: накопичувальну та базову. Пенсійний вік для жінок - 55 років, для чоловіків - 60 років.

Польща

Поляки можуть розраховувати на 460 доларів, але поспішайте за них надто радіти: ціни на продукти там подекуди значно перевищують наші. Практично всі громадяни Польщі після 75 років мають право на безкоштовну медицину та пільги.

При розумному підході можна отримати одразу три пенсії: з накопичувального, індивідуального та солідарного рівнів, якщо протягом життя туди вкладати. Пенсійний вік для жінок тут – 60 років, для чоловіків – 65, плюс необхідно ще мати за плечима 15-20 років стажу.

Франція

Середня пенсія французів - більше 1200 доларів (1 тис. євро),стаж тут ні до чого, можуть розраховувати всі без винятку. Але місцевий фонд щомісяця забирає фіксовану ставку в 16,3%, але при цьому частину цієї суми платить сам роботодавець.

Пенсійний вік – для чоловіків і жінок однаковий, 62 років.

Японія

В рейтингу займає далеко не останні позиції – показники в 2000 доларів вражають. Та й тривалість життя тут стабільно висока, до 83 років, тоді як пенсійний вік для жінок – 65 років, для чоловіків – 70.

Німеччина

Німецькі пенсіонери в середньому отримують 1500 доларів (1200 євро), все життя сплачують внески в розмірі 20,3% від місячної зарплати, частково компенсує витрати й роботодавець.

Пенсійний вік в 2018 становить 65 років і три місяці, проте вже з 2030 його планують підняти до 67 років, як для чоловіків, так і для жінок.

Іспанія

Правила тут суворі, знадобиться 35 років стажу, аби отримати 1050 доларів (850 євро). Пенсійний вік становить 67 років (однаково для жінок і чоловіків). Якщо працюєте на півставки, нарахують значно менше.

США

Середнього достатку тут переважно всі американці: 10-15 років потрібно відкладати 15% прибутків, аби потім отримати 1500 доларів. Проте, популярність орендованого житла (навіть серед пенсіонерів) також дається взнаки, адже це суттєво влітає в копієчку.

Дивіться: Європейські тарифи та пенсії

Як повідомляв портал "Знай.ua", оприлюднили список країн із найнижчою пенсією.