Більше 40 українців нарахували у складі російської ПВК "Вагнер". Підрозділ "Карпати", до якого вони входили, за чисельністю перевищував 2 тисячі найманців.

Як засвідчили в СБУ, всі вони були залучені до кривавих подій у Сирії і отримали завчасно умовні позначення – "атакуюче ядро" зацікавило кремлівських кураторів у першу чергу тим, що вони раніше воювали на боці бойовиків "ДНР".

Спочатку "Карпати" створювалися для диверсій в тилу, але слабка підготовка не дозволяла "виконати завдання", тому їх розформували і перекинули прямісінько до сирійської бійні.

Популярні новини зараз

Танці з зірками на піску: Кухар показала приклад жінкам, ідеальна фігура та пластика

Київський вокзал перетвориться на ТРЦ: "Почнемо заробляти!"

Голий українець непристойним жестом попрощався з пекельною роботою в Польщі

Ані Лорак закрила груди та покинула Україну

Показати ще

В період з березня по квітень 2016 року в Сирії загинули щонайменше троє українців: 48-річний Едуард Приходько, позивний "Боцман" (уродженець Горлівки, відправлений до Пальміри), 27-річний Олександр Конашенков (позивний "Конан"), 23-річний Олександр Кияшко (позивний "Кеша", уродженець Донецька).

До "Вагнера" з України можна було потрапити тільки якщо раніше стояв пліч-о-пліч із терористами, або мав проблеми із законом. Тоді під виглядом надання притулку переїздили до Росії – а вже звідти за вказівками командування ПВК. Місячна зарплата рядового складала 240 тисяч рублів, але українцям платили в середньому 100–150 тисяч рублів (46–69 тисяч гривень).

Дивіться: українці серед найманців ПВК "Вагнер"

Як повідомляв портал "Знай.ua", Путін вигадав, як помститься за "Вагнера".