Середня зарплата в Україні за минулий рік сягнула позначки у 6-7 тисяч гривень. Принаймні, про це свідчать дані соціологічного опитування. Але прибутки досі відрізняються – за областями, обраною професією та роками трудового стажу.

Станом на квітень 2018-го, зарплата кожного п’ятого українця перевищує 15 тисяч гривень. Близько 17% респондентів відповіли – щомісяця отримують не більше 7 тисяч гривень, вище – всього 8,5% опитаних, повідомляє Politeka.

Скільки заробляють українці в різних сферах діяльності?

Незмінна єдина тенденція: більшість українців не задоволені своєю роботою на 100%, тільки 7% сказали, що все в порядку – як із доходами, так і з законною відпусткою та лікарняними. При цьому 6% опитаних навіть не намагалися щось змінити, аби якось покращити своє фінансове становище, готові змінити місце роботи – до 36%, ще 25% – підвищують кваліфікацію, вчать іноземні мови. Майже 20% респондентів беруть на себе більше зобов’язань.

Зарплата в Україні: план уряду на 2018-й

Популярні новини зараз

Арсен Мірзоян показав свою "подружку", і це не Тоня Матвієнко

У Харкові помер відомий бізнесмен і друг Кернеса

"Остапчук псує всю картину": Дзідзьо з Поляковою показали закулісся шоу "Маска"

"Холостяк" Заливако вперше побачить дівчат без тонни макіяжу: "Я офігів!"

Показати ще

Середній рейтинг українських фрілансерів на внутрішньому ринку постійно зростає, тому частково переходять на віддалений режим роботи. Найбільше фахівців працює в сфері дизайну – 25%, копірайтингу (робота з текстами) – 23%, послуг – 22%, програмування – 22%, просування – 6% і аудіо, відео – 5%. З них найбільш оплачуваних напрямком є ​​програмування.

Мінімалка у порівнянні з іншими країнами

Попит і пропозиція на ринку

Ринкові ціни на послуги програмістів на варіюються від $ 8 до $ 22 за годину. Залежать вони від володіння мовами і конкретної спеціалізації, не зменшився попит і на системних адміністраторів - вартість їх години роботи – від $ 10 до $ 17, що лише на 10-15% менше.

Заробіток в різних регіонах

Цінуються й інші напрямки програмування: консалтингові – $ 20, юридичні – $ 17-19 на годину, і бухгалтерські послуги – $ 9. Дизайнери ж в 2018-му заробляють менше, ніж раніше.

Карта зарплат у Європі

Приміром, найдешевше коштуватимуть послуги з обробки фото і оформлення сторінок в соціальних мережах – $ 6-7, дорожче – дизайн мобільних додатків і розробка шрифтів – $13-14. Інші дизайнерські послуги коштують в діапазоні $ 9-11 на годину.

Дивіться: якою повинна бути мінімальна зарплата в Україні?

Як повідомляв портал "Знай.ua", українським заробітчанам запропонували альтернативу Польщі.