Лише у 24% українських громадян є заощадження на пенсію. Про це повідомляє delo.ua, посилаючись на результати соцопитування серед українців, який провів проект USAID "Трансформація фінансового сектора".

Згідно інформації, 57% опитаних зазначають, що не готові відкладати гроші на пенсію. При цьому 68% респондентів зазначили, що вони не будуть отримувати достатньої пенсії для забезпечення гідного рівня життя.

"Привабливими" способами заощадження 39% українців вважають заощадження готівкових грошей в іноземній валюті, а 32% опитаних - готівкових грошей у гривні.

Також наголошується, що майже половина українців вважає достатньою пенсію в розмірі до 5 тис. грн на місяць.

Популярні новини зараз
Погрожують відключенням та вимагають гроші: українці скаржаться на терор "газовиків" Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

36,5% вважає пенсію достатньою, якщо її розмір становить 5-10 тис. грн.

Трохи більше 16% українців зазначають, що достатня пенсія повинна бути більше 10 тис. грн на місяць.

Нагадаємо, "нормальною" вважається пенсія в розмірі 40% звичного заробітку, йдеться у стандартах Міжнародної організації праці. Так, якщо заробляв 10 тис., то "нормальна" пенсія - 4 тис. грн.

В Україні ж при зарплаті в 10 тис. і 35 роках стажу можна претендувати на пенсію нижче 2,7 тис. грн. Причому розмір пенсії по відношенню до зарплати буде знижуватися з кожним роком.

Справа в тому, що в рамках пенсійної реформи прийняли рішення скоротити коефіцієнт оцінки стажу з 1,35% до 1%. Так, якщо раніше кожні 10 відпрацьованих років пропонувалися 13,5% від розрахункового заробітку, то зараз - усього 10%. Ці правила повноцінно почнуть діяти з наступного року.

Крім того, міністр соціальної політики Андрій Рева вже давно відомий своїми "економічними радами" – спочатку, він запропонував українцям менше їсти, а тепер і взагалі раптово зацікавився найбільш вразливою соціальною категорією – матерями-одинаками.

На його думку, отримати такий статус нібито вигідно, тому що "розвинута система соціального захисту в Україні просто стимулює людей офіційно не вступати в шлюб".

Дивіться сюжет про пенсії

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", важливо знати, як і головне куди відкласти гроші на пенсію.