"Нормальною" вважається пенсія в розмірі 40% звичного заробітку, йдеться в стандартах Міжнародної організації праці (МОП). Так, якщо заробляв 10 тис., то "нормальна" пенсія - 4 тис. грн.

Про це повідомляє "Обозреватель".

В Україні ж при зарплаті в 10 тис. і 35 роками стажу можна претендувати на пенсію нижче 2,7 тис. грн. Причому розмір пенсії по відношенню до зарплати буде знижуватися з кожним роком.

Справа в тому, що в рамках пенсійної реформи прийняли рішення скоротити коефіцієнт оцінки стажу з 1,35% до 1%. Так, якщо раніше за кожні 10 відпрацьованих років пропонувалося 13,5% від розрахункового заробітку, то зараз - всього 10%. Ці правила повноцінно почнуть діяти лише з наступного року.

За оцінками експертів, в результаті українці отримуватимуть на пенсії всього близько 26% звичного заробітку, при нормі в 40%.

Вже зараз середня пенсія в країні - 2,5 тис. грн, а середня зарплата - більше 7 тис. грн. Фактично, на заслуженому відпочинку при середній зарплаті можна претендувати лише на 35% свого доходу. У наступному році ця цифра скоротиться приблизно на 10 п.п.

Популярні новини зараз
Гроші на кону: "Ощадбанк" зробив важливе оголошення Відмова від повістки – не порушення? Суд розповів, хто буде правий Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло
Показати ще

Варто відзначити, що раніше у Міністерстві фінансів України заявили, що у зв'язку з відсутністю грошей у державній казні підвищення мінімальної зарплати в Україні до 4200 грн відкладається на невизначений період.

За даними, які наводить Міністерство фінансів, у першому кварталі 2018 року український держбюджет недоотримав більше шести мільярдів гривень.

Незважаючи на те, що прийнятий на поточний рік Закон про державний бюджет передбачає підвищення мінімальної зарплати до 4200 гривень, на таку дію в уряду може банально не вистачити грошей. У той же час, урядові фахівці продовжують моніторити хід виконання державного бюджету. Вони стверджують, що підвищення "мінімалки" може бути відкладено - імовірно, до травня або червня.

Наприкінці минулого року міністр соціальної політики Андрій Рева стверджував, що мінімальна зарплата в 2018 буде підвищена до 4100 грн. За наявними даними експертів Світового банку, заплановане підвищення неможливо провести, враховуючи наявний дефіцит держбюджету України.

Відсутність такого підвищення означає, в першу чергу, заморожування зростання заробітної плати державних службовців, а також вчителів і лікарів.

Експерти розповіли, чим загрожує раптове підвищення пенсій

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що влада хоче відібрати пенсії в українців.