Мільйонам українців перерахують соцвиплати й пенсії: українська влада через кілька місяців проведе планову індексацію (підвищення на рівень інфляції) соціальних стандартів.

Індексація соцстандартів позначиться на розмірі всіх соціальних виплат і субсидій. Про те, як цей перерахунок відіб'ється на українцях, пише Рoliteka.

Як правило, індексацію уряд проводить два рази на рік – у травні і в грудні. Але в 2018 році її перенесли на липень.

Так, мінімальна пенсія влітку збільшиться на 62 грн - з 1373 грн до 1435 грн. На підвищення пенсій може розраховувати приблизно 1 млн українських пенсіонерів. Липневе підвищення пенсій торкнеться українців, які зараз отримують від 1373 до 1434 грн. Розмір надбавки для них складе від 1 до 61 грн.

Мінімальна пенсія в Україні є еквівалентом прожиткового мінімуму для непрацездатних, до розміру якого прив’язані соціальні виплати і субсидії. До слова, загальний прожитковий мінімум підвищать на на 77 грн.

Наприклад, формула розрахунку субсидії включає прожитковий мінімум. Середньомісячний дохід одного члена сім’ї ділять на два прожиткових мінімуми, множать на 15% і на загальний дохід сім’ї. Отримана сума є обов’язковим платежем за комунальні послуги, а решту покриває субсидія.

Зміниться і розмір допомоги строковикам, який також прив’язаний до прожиткового мінімуму. Одноразова допомога зросте з 3400 до 3555 грн.

Також збільшиться мінімальна сума аліментів. Її розмір не може бути нижче 50% прожиткового мінімуму на дитину. І якщо зараз це 930 грн, то з липня ця сума складе вже 972 грн.

Наступну індексацію уряд проведе в грудні цього року. В її рамках мінімальна пенсія зросте до 1497 грн, а прожитковий мінімум – до 1853 грн.

Нагадаємо, питання підвищення мінімальної заробітної плати до 4200 гривень обговорюється зараз в Кабінеті міністрів України.

Про це на прес-брифінгу повідомив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб.

"Підвищення мінімальної зарплати до 4200 грн зараз обговорюється в Кабміні. Наш макроекономічний прогноз базується на тому, що мінімалка буде підвищена до 4200 в III кварталі поточного року (з 1 липня). Таке підвищення додасть 0,5 п.п. інфляції", – зазначив він.

Як повідомляв портал "Знай.ua", Верховний суд нарешті дав пояснення, коли українці мають право на збереження пенсії держслужбовця. Дуже важлива при цьому сукупність таких факторів, як: вік, страховий стаж та стаж державної служби.

На офіційному сайті Верховного суду з'явилося рішення по одному з позовів, яке прояснює багато питань щодо пенсій.