В Україні пенсії військовослужбовцям необхідно диференціювати, оскільки через ручний перерахунок виплат процедура видачі коштів затягнулася.

Про це повідомляє "Обозреватель".

"Якщо взяти "цивільних" пенсіонерів, то ми за тиждень зробили перерахунок, а це 11 млн пенсіонерів. Радянський закон, в рамках якого ми зараз ведемо перерахунок військових пенсій, затягнув процес на півтора місяця", - заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Однак новий закон, який передбачає диференціацію пенсій, з 12 відомств підтримала тільки Служба безпеки України.

"Решта сказали, що він їм не подобається. А як він може їм сподобатися, якщо ми пропонуємо перехід до нормального, прозорого розрахунку пенсій і хочемо їх диференціювати. Щоб було не так, як зараз - у всіх військових пенсії однакові... Причому ті, хто кричав, що в цьому законі все не так, зараз сидять і чекають поки Пенсійний фонд в ручному режимі проведе перерахунок. А ось якби закон був прийнятий, терміни скоротилися б до тижня", - зазначив Рева.

Варто відзначити, що раніше Андрій Рева відзначив, що пенсійний вік українців не підвищуватиметься, принаймні, ще десять років.

Популярні новини зараз
Пенсіонери зможуть отримати одноразову грошову допомогу Змінили вимоги до стажу: майбутня пенсія буде більше очікуваного Був кашель і смерділо з рота: медики ледве врятували чоловіка, у якого в горлі оселився тарган Соцвиплати призначатимуть по-новому: українців попередили про важливу зміну
Показати ще

"За прогнозами демографів, через 10 років нам доведеться знову повертатися до цього питання", - цитує вона слова голови міністерства Андрія Реви.

Проте, зазначає він, до того часу підвищення пенсійного віку українцям не загрожує. Це забезпечить проведена в Україні пенсійна реформа – запровадження диференційованої системи виходу на пенсію в залежності від страхового стажу.

"Якщо я працюю 35 років, я повинен мати можливість в 60 років піти на пенсію. А мій колега 15 років працює. Чому ми повинні з ним разом йти у 60 років? Я більше працював, а значить моя робоча сила більше зносилася, тому я повинен піти раніше, бо мій вік немічності раніше настає. А він не працював так інтенсивно – значить піде пізніше", – пояснив міністр.

Рева зазначив також, що уряду вдалося переконати МВФ, який вимагав підвищення пенсійного віку, в правильності альтернативного підходу.

Варто відзначити, що з неділі, 1 квітня, для працюючих громадян в Україні змінилися правила перерахунку пенсій.

Співробітники Пенсійного фонду пояснили, що для того, аби провести цю процедуру, писати заяву чи звернення не знадобиться. Згідно з новими правилами, перерахунок відбуватиметься в автоматичному режимі. При нарахуваннях враховуватимуть кожні два роки офіційної переробки.

Нововведення стосуватиметься тих українців, які за станом на 1 березня 2018 отримали 24 місяці додаткового страхового стажу, або до цієї дати пройшло не менше двох років після призначення або попереднього перерахунку пенсії.

У той же час пенсії військовим в Україні вже перерахували, виплати з "бонусом" вони отримають в квітні цього року. При розрахунку враховували оклад, звання та надбавки. Військові в 2018-м отримають 50% від надбавки, в 2019-м-25%, а в 2020-му - ще 25%.

Міністр соціальної політики Андрій Рева розповів, що в середньому пенсія військовослужбовців підвищиться на 1500 грн. Надбавки удостояться 536 тичяч людей із майже 600 тисяч пенсіонерів-силовиків в Україні. Решта вийшли на пенсію 3 роки і менше назад, тому їм перерахунок проводитися не буде.

Пенсії більшості українців досі мізерні

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українцям перерахують пенсії.