В Україні пенсії військовослужбовцям необхідно диференціювати, оскільки через ручний перерахунок виплат процедура видачі коштів затягнулася.

Про це повідомляє "Обозреватель".

"Якщо взяти "цивільних" пенсіонерів, то ми за тиждень зробили перерахунок, а це 11 млн пенсіонерів. Радянський закон, в рамках якого ми зараз ведемо перерахунок військових пенсій, затягнув процес на півтора місяця", - заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Однак новий закон, який передбачає диференціацію пенсій, з 12 відомств підтримала тільки Служба безпеки України.

"Решта сказали, що він їм не подобається. А як він може їм сподобатися, якщо ми пропонуємо перехід до нормального, прозорого розрахунку пенсій і хочемо їх диференціювати. Щоб було не так, як зараз - у всіх військових пенсії однакові... Причому ті, хто кричав, що в цьому законі все не так, зараз сидять і чекають поки Пенсійний фонд в ручному режимі проведе перерахунок. А ось якби закон був прийнятий, терміни скоротилися б до тижня", - зазначив Рева.

Варто відзначити, що раніше Андрій Рева відзначив, що пенсійний вік українців не підвищуватиметься, принаймні, ще десять років.

Популярні новини зараз
Українцям платитимуть щомісячну допомогу на медичні послуги: як подати заявку, не виходячи з дому Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць"
Показати ще

"За прогнозами демографів, через 10 років нам доведеться знову повертатися до цього питання", - цитує вона слова голови міністерства Андрія Реви.

Проте, зазначає він, до того часу підвищення пенсійного віку українцям не загрожує. Це забезпечить проведена в Україні пенсійна реформа – запровадження диференційованої системи виходу на пенсію в залежності від страхового стажу.

"Якщо я працюю 35 років, я повинен мати можливість в 60 років піти на пенсію. А мій колега 15 років працює. Чому ми повинні з ним разом йти у 60 років? Я більше працював, а значить моя робоча сила більше зносилася, тому я повинен піти раніше, бо мій вік немічності раніше настає. А він не працював так інтенсивно – значить піде пізніше", – пояснив міністр.

Рева зазначив також, що уряду вдалося переконати МВФ, який вимагав підвищення пенсійного віку, в правильності альтернативного підходу.

Варто відзначити, що з неділі, 1 квітня, для працюючих громадян в Україні змінилися правила перерахунку пенсій.

Співробітники Пенсійного фонду пояснили, що для того, аби провести цю процедуру, писати заяву чи звернення не знадобиться. Згідно з новими правилами, перерахунок відбуватиметься в автоматичному режимі. При нарахуваннях враховуватимуть кожні два роки офіційної переробки.

Нововведення стосуватиметься тих українців, які за станом на 1 березня 2018 отримали 24 місяці додаткового страхового стажу, або до цієї дати пройшло не менше двох років після призначення або попереднього перерахунку пенсії.

У той же час пенсії військовим в Україні вже перерахували, виплати з "бонусом" вони отримають в квітні цього року. При розрахунку враховували оклад, звання та надбавки. Військові в 2018-м отримають 50% від надбавки, в 2019-м-25%, а в 2020-му - ще 25%.

Міністр соціальної політики Андрій Рева розповів, що в середньому пенсія військовослужбовців підвищиться на 1500 грн. Надбавки удостояться 536 тичяч людей із майже 600 тисяч пенсіонерів-силовиків в Україні. Решта вийшли на пенсію 3 роки і менше назад, тому їм перерахунок проводитися не буде.

Пенсії більшості українців досі мізерні

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українцям перерахують пенсії.