У 2018 році фахівці відзначають підвищену сезонну захворюваність на ботулізм. Про це свідчить статистика Міністерства охорони здоров'я.

"В Україні спостерігається сезонне підвищення захворюваності на ботулізм – з початку 2018 року зареєстровано 46 випадків ботулізму, 53 постраждали четверо з них померли", - наголошується в повідомленні відомства.

А це при тому, що уряд інформує про наявність вакцин в Україні. Так, останній випадок захворювання медики зафіксували у Херсонській області 27 червня. Хворому ввели противоботулиническую сироватку, яка стабілізувала його стан.

У Міндздраві ж запевняють, що держава має запас сироваток проти ботулізму. Вони були доставлені з Канади в рамках гуманітарної допомоги.

"Для отримання сироватки необхідно звернутися безпосередньо до відповідального співробітника ДП «Укрвакцина Моз України» (повна інструкція розіслана в обласні департаменти охорони здоров'я)", - стверджують у Міністерстві.

Популярні новини зараз

Головне за день суботи 18 січня: смуток Богдана, пряник Зеленського, кінець контрабанді та незаконній вирубці лісів

Залишили без їжі, води та грошей: авіакомпанія Ryanair влаштувала дикі випробування пасажирам в Україні

Дивовижний порятунок зниклої дівчинки: собаки вийшли на слід дитини, яку шукали всім містом

Київ у вогні: потужне полум'я охопило два будинки зі сплячими людьми, вижили не всі

Показати ще

Питання про зростання захворюваності на ботулізм був піднятий у Верховній Раді нардепом від Блоку Петра Порошенка, головою парламентського комітету з питань охорони здоров'я Ольгою Богомолець. Вона закликала не тільки внести на порядок денний Ради, але і прийняти в першому читанні законопроект "Про внесення змін до закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення".

"Законопроект №8464 дозволить знищити ті випадки ботулізму, які були в минулому році, – люди, купуючи в супермаркеті м'ясні або рибні консерви, вмирали від ботулізму. Вперше за всі роки незалежності у нас був виявлений промисловий ботулізм. І абсолютно неадекватна політика профільного міністерства, відсутність сироваток призвели до того, що смертність збільшилася в три рази, і це підтверджено цифрами", - стверджує політик.

Дивіться ботулізм повертається в Україну:

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" підрахували, що за минулий рік найбільше онкохворих було зареєстровано у Дніпропетровській області.