У Києві та Кіровоградській області аналоговий сигнал почнуть відключати на місяць раніше всіх інших регіонах України.

Кабінет міністрів України на засіданні в середу, 13 червня, прийняв рішення про продовження строків використання в країні технологій аналогового телевізійного мовлення. У Києві та Кіровоградській області аналоговий сигнал почнуть відключати з 31 липня 2018 року, в інших областях України – з 31 серпня 2018 року. Повністю відмовитися від аналогового телебачення чиновники планують у наступному році.

Необхідність перенесення термінів чиновники аргументували тим, що перехід від аналогового до цифрового мовлення має бути поетапним. Відмова від аналогового мовлення, за словами чиновників, дозволить підвищити рівень інформаційної безпеки України.

Відповідно до березневого рішення уряду, поетапне відключення аналогового сигналу в Україні повинно було початися влітку, з 1 липня. Прийняття даного рішення забезпечить безперервність телерадіомовлення на всій території України і конституційне право громадян на безперешкодне отримання інформації", - аргументували необхідність попередньої пролонгації в Кабміні.

Популярні новини зараз
Кінець світу до 2027 року: дивний "мандрівник" у часі показав порожній Колізей у Римі та вимерлі міста Пенсіонерам готують доплати у жовтні, хто отримає Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно Українцям назвали суми майбутніх пенсій: із мінімальною та середньою зарплатою
Показати ще

Нагадаємо, голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Володимир Манжосов прогнозував, що Україна може повністю перейти на цифрове мовлення раніше встановлених строків. А Нацрада з питань телебачення і радіомовлення перенесла терміни остаточного переходу з аналогового на цифрове мовлення в Україні на травень 2019 року.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, чому телебачення залишиться для українців у минулому. Фахівці попереджають, що до кінця літа без телебачення можуть залишитися більше 2 мільйонів українців. Експерти вважають, що інтенсивність розвитку цифрового телебачення і відсутність належної бази може призвести до сумних наслідків. Зокрема, в кінці літа мільйони українців можуть залишитися без аналогового телебачення.

Кабінет Міністрів затвердив поетапне відключення аналогового телебачення та перехід на цифру. План був розрахований на кілька років. Але президент зажадав цей процес прискорити. Кілька років перехід на цифру відкладався, оскільки Україна не була готова до відмови від аналогового телебачення. Тепер же до кінця літа планується відключити все аналогове телебачення в країні.