30 березня 2018 року 10 мільйонів 296 тисяч українців очікує неприємний сюрприз – це крайня дата відключення аналогового ефірного телебачення.

Відповідну постанову №563 прийняв у серпні Кабінет Міністрів України, повідомляє Олександр Гутовський в "КП".

Даний підрахунок провів Індустріальний телевізійний союз по установчому дослідження телевізійної аудиторії у вересні 2017 року, а дослідження проводив Київський міжнародний інститут соціології.

Згідно документу, на сьогоднішній день 25% населення країни користується виключно аналоговим телебаченням.

"У звіті є і дуже цікава інформація про те, скільки ж годин дивиться телевізор населення України. Виявляється, що від 2 до 5 годин в будні дні – 69% і 74% - у вихідні. Схоже на те, що Кабінет Міністрів знайшов надзвичайно ефективний спосіб різко підняти продуктивність праці у чверті населення країни - відключити їм телебачення", – пише журналіст.

Популярні новини зараз
ПФУ скасовує українцям пільгові пенсії: виплат можуть позбавити всього через одну помилку Соціальна допомога від держави у 2023: хто з українців може отримувати та в яких розмірах Українцям виплачують щомісяця по 2800 гривень: хто має право на допомогу Нова мінімальна зарплата та підвищення пенсії: як з 1 жовтня в Україні зміняться виплати
Показати ще

Він зазначив, що таким чином чотири млн домогосподарств змушені будуть перейти на цифрове телебачення. А для цього потрібно придбати цифрову техніку.


Відео: що чекає на українців після відключення аналового телебачення


"Чотири мільйони приймачів треба замовити в Китаї, виготовити, завезти в країну через три океани, продати населенню. Щоб вирішити цю задачу, і не до 30 березня, а хоча б до 30 грудня 2018 року треба вже зараз розгорнути інформаційну компанію, а відповідальним держорганам провести активний діалог з компаніями постачальниками телевізійного обладнання в Україну", – зазначив Гутовський.

За його словами, проводити інформаційну компанію щодо підключення населення до "цифри" потрібно не тільки на папері. Інакше буде соціальний вибух через те, що люди не готові до відключення, або країна залишиться "на задвірках технічного прогресу".

Як повідомляв портал "Знай.ua" 13 жовтня вступив в дію закон про мовні квоти на телебаченні. Відтепер, 75% всіх передач і фільмів повинні провадитися виключно державною мовою з раннього ранку і до 10 вечора.