Зірки вітчизняного шоу-бізнесу продовжують посилено вчити українську мову. Справа в тому, що цієї осені відбудеться черговий етап українізації телебачення і радіоефіру. Вже 13 жовтня загальнонаціональні канали стануть на 75% україномовними, а з 8 листопада на радіо кожна третя пісня повинна буде державною мовою.

Здрастуй, школа

«Однозначно, нововведення диктують і нові правила. Мені, як людині, яка виросла у російськомовному середовищі в Криму, зовсім не просто. Адже я повинна була в стислі терміни перейти на українську в моїх програмах на радіо і телебаченні », - розповіла Знай.ua співачка і телеведуча Lilu.

Якийсь час їй довелося навіть більше сконцентруватися на кар'єрі телеведучої, тому що виникли складнощі з україномовним репертуаром.

«Знайти авторів завжди було непросто, - зізналася вона. - А на українській мові це чомусь виявилося в 3 рази складніше. Рівно через рік я знайшла пісню, яку захотілося заспівати, і над якою зараз працюю. Думаю, вже цієї осені її зможуть оцінити мої слухачі».

Популярні новини зараз
Українці можуть залишитися без опалення та гарячої води: комунальники попередили про ризики Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Гроші на дітей: в Україні збільшилася сума допомоги батькам новонародженої дитини Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків
Показати ще

Зараз співачка продовжує вчити державну мову і робить у цьому великі успіхи.

«Так, може бути, у мене поки не такі гострі жарти на українському, і не такі багаті мовні звороти, але це все обов'язково прийде у майбутньому. Тепер я в цьому впевнена на 100%», - посміхнулася зірка.

Тримати марку

У Криму дитинство провела і співачка Злата Огневич, але це не заважає їй зараз мати 70% пісень на державній мові у своєму репертуарі.

«Ще, коли я була в Раді на засіданнях, мене запрошували до Комітетів для обговорення квот, - повідомила екс-депутат. - Взагалі я рада, що всі згадали, що у нас є українська музика і що потрібно давати дорогу молодим талантам».

При цьому Злата зазначила, що українська мова - це добре, але про якість теж не варто забувати.

«Ні в якому разі не можна, прикриваючись українською мовою, випускати неякісну музику. На жаль, це я бачу досить часто, - зітхнула артистка. - Мені сумно від того, що нерідко намагаються просувати продукт низької якості».

Нові імена

Слова Злати Огневич також підтвердила програмний директор «Авторадіо» та радіо «П'ятниця» Ганна Свиридова.

"Так, був період, коли артисти подумали, що для того, щоб потрапити на радіо досить написати текст українською мовою і "справа в капелюсі ". Дуже багато під соусом квот намагалися проштовхнути на радіо музику сумнівної якості на українській мові, але цей період вже пройшов, - розповіла вона Знай.ua. - Адже нам набагато цікавіше поставити який-небудь відомий трек «Океану Ельзи» або Гайтани, ніж "музичний ширвжиток".

Програмний директор підкреслила, що подібні квоти існує вже цілий рік і приносять користь артистам.

«З'явилися нові імена, наприклад, група LATEXFAUNA, яка робить якісну музику українською мовою, - зазначила Ганна. - Взагалі, на радіо потрапити не так вже й складно: потрібно написати хіт державною мовою, якісно його записати і радіостанції з задоволенням візьмуть його до ефіру».

Ківш масового запиту

Але, так як якісний хіт написати справа непроста - то на даний момент по радіо ми чуємо майже одні й ті ж пісні.

«Тепер станції стали практично однакові в плані музичного контенту, але іміджеві та настроєві особливості все одно таргетірують аудиторію. Це як з ресторанами. У всіх є салат «Цезар» і латте, тому що люди хочуть це замовляти, але атмосфера в караоке, диско-барі та лаунж-терасі дуже відрізняється», - поділився з нами своєю думкою медіа-менеджер радіостанції «Європа Плюс» Денис Кубряк.

За його словами, все йде своєю чергою.

«В цілому українізація проходить без істерик. Багато артистів відкрили в собі раптову надздібность: писати і співати українською. Виходить відмінно. До того ж, музреди докопалися до того пласту української музики, куди рідко діставав ківш масового запиту. Адже поклади були завжди, просто тепер, підтримані ТВ, фм-ками і в цілому ЗМІ, наші виконавці приосанился і стали популярніші», - додав Денис.

Мережа рулить

Якщо подивитися на всю цю ситуацію відсторонено з боку, то можна побачити, що творчості і мистецтва у цьому найменше. Більше бізнесу і якоїсь вигоди для когось. І, звичайно, тонше за все це відчувають самі музиканти.

«Всі ці суперечки про квоти відволікають артистів від того, щоб транслювати через себе справжню музику, а слухачів від того, щоб її знаходити і вбирати. Так що моя пропозиція просто не звертати увагу. Є таке шикарне винахід людства, як інтернет. У ньому на будь-який смак і колір можна знайти, купити, у крайньому випадку, нишком, скачати піратську копію. Той, хто шукає - знайде. І квоти йому як декому припарка», - не мудруючи лукаво, резюмуючи все вищесказане, сказала співачка Alloise.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, як радіостанції виконують закон.