Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами.

Згідно з Конституцієї України, ніхто не може узурпувати державну владу. Однак в основному державному законі нічого не сказано на право народу на повстання у випадку узурпації влади.

Право на повстання є формою опору гнобленню як наслідку узурпації влади.

"Опір гнобленню витікає з природніх прав людини. Коли уряд порушує права народу, повстання для народу і для кожної його частини є його священним правом і невідкладним обов'язком", - сказано в Статті 33-35 Декларації прав людини і громадянина 24 червня 1793 року, яка стала частиною Конституції Французької республіки.

Але в Конституції України такого права народу не записано. На це звернув увагу блогер Степан Стецько.

Популярні новини зараз

Гола дружина "Холостяка" Добриніна Даша Квіткова сховала животик за простирадлом: "Ніхто не відніме"

ДТП забрала життя української рекордсменки: їй було всього лише 21

Андре Тан підказав, як правильно вибрати купальник: "Збільшити груди і приховати живіт"

Арсен Мірзоян показав свою красуню: квіти у волоссі й усмішка до вух

Показати ще

Він зазначає, що право на повстання - фундаментальне право всіх вільних народів, воно чітко записане в усіх Конституціях демократичних держав. Блогер наводить приклади.

Так, в Декларації Незалежності США записано, що повстання є не просто правом, а обов'язком громадян. "Обов’язком перед Богом".

В прийнятій в 1992 році Конституції Естонії (ч. 2 ст. 54 г )сказано: "Кожен громадянин Естонії має право, за відсутністю інших засобів, надавати спробам насильницької зміни конституційного ладу опір з власної ініціативи".

В Хартії основних прав і свобод Чехії (ст. 23) сказано: "Громадяни мають право чинити опір кожному, хто зазіхає на демократичний порядок здійснення прав людини та основних свобод, встановлений Хартією, якщо діяльність конституційних органів і дієве використання коштів, передбачених законом, виявляються неможливими".

"А хто писав нашу Конституцію, де все розмито ? Трактуй як хочеш", - обурюється блогер.

Конституція повинна захищати права народу, а не влади, зазначає Степан Стецько.

"Перше, що потрібно зробити -конституція повинна бути відредагована для життя Нації, а не влади. І ніякий парламент чи то президент не має право в ній щось змінювати. Конституція не дишло", - наголошує блогер.

Право на повстання. "Декларації Незалежності США: повстання є не просто правом, а обов'язком громадян. «Обов’язком перед...

Posted by Stepan Stecko on Friday, 6 April 2018